СБУ затримала послідовницю колаборанта Стремоусова, яка поширювала ворожу пропаганду
Наразі фігурантці обрано міру запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Фото: СБУ
Фото: СБУ

20 січня 2023, 15:08

СБУ затримала послідовницю колаборанта Кирила Стремоусова, яка поширювала ворожу пропаганду. Про це повідомили в Службі безпеки України.

«Кіберфахівці Служби безпеки нейтралізували канал поширення кремлівської пропаганди, який діяв у Київській області. У результаті слідчо-оперативних дій викрито «послідовницю» Кирила Стремоусова, яка намагалась організувати розгалужену мережу поширення в інтернеті кремлівських наративів щодо війни в Україні. Нею виявилась громадянка рф, яка у 2007 році приїхала в Україну та оселилася у Бучанському районі Київщини», – пояснили там.

Спочатку зловмисниця систематично брала участь у замовних мітингах антивакцинаторів, організованих Кирилом Стремоусовим у Києві. Після повномасштабного вторгнення вона увійшла до мережі інтернет-агітаторів у столичному регіоні, до якої входило ще понад 20 осіб. Учасники мережі систематично розповсюджували ворожий контент у підконтрольних Telegram-каналах та інших соціальних мережах, у тому числі заборонених в Україні.

Читайте також: Унаслідок падіння вертольота в Броварах загинула матір трьох дітей

«Зловмисниця розповсюджувала пропагандистські матеріали, отримані від кураторів з рф, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Херсонської області та АР Крим. Під час обшуку за місцем проживання зловмисниці правоохоронці виявили російські паспорти, заборонену символіку та мобільний телефон, з якого вона адмініструвала пропагандистську групу», – додали в СБУ.

Фігурантці повідомили про підозру за ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Наразі їй обрано міру запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту. Триває розслідування.

Довідково. Кирило Стремоусов – громадський діяч та блогер, під час російського вторгнення в Україну 2022 року перейшов на бік ворога та очолив окупаційний орган влади у Херсоні «комітет порятунку за мир і порядок».

Нагадаємо, СБУ затримала мешканця Бучі, який допомагав рашистам під час окупації, а потім хотів «замаскувати» свої злочини, вступивши в український добробат.

Софіко Векуа

Підписуйтесь на наші соціальні мережі

Будьте в курсі останніх новин та ексклюзивного контенту. Слідкуйте за нами у соціальних мережах.

Коментарі

Поки що немає коментарів. Будьте першим, хто залишить свій відгук!

Читайте також

За підтримки:

Bosch Stiftung Logo

Розроблено:

Levprograming

За умови повного або часткового використання iнформацiї гіперпосилання на tvoemisto.tv є обов'язковим. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних імен та інших відомостей несуть автори публікацій, а рекламної інформації — рекламодавці. Думка редакцiї може не збiгатися з думкою авторiв.

© 2026 "Твоє місто"