Щеплені від Covid-19 можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Як це зробити

1983 0
Не слід плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з «імунними паспортами» чи «Covid-сертифікатами», які зараз розробляють в Україні.
ФОТО: FREEPIK.COM

ФОТО: FREEPIK.COM

Люди, яких щепили двома дозами вакцини від Covid-19, за потреби можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Таке свідоцтво можна отримати тільки в паперовій формі одразу після щеплення другою дозою вакцини або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я, зокрема в сімейного лікаря, для того, аби за потреби показати при перетині державного кордону. 

Україна зараз використовує три протикоронавірусні вакцини: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, AstraZeneca різних виробників та CoronaVac від Sinovac Biotech. Усі вони отримали дозвіл Всесвітньої організації охорони здоров’я на екстрене використання. 

Читайте також: Куди українці торік виїжджали найчастіше. Список країн 

Міжнародне свідоцтво про вакцинацію:

  • для кількадозних вакцин видається лише після отримання останньої дози.
  • у випадку отримання свідоцтва не одразу після щеплення, а шляхом звернення до лікаря, свідоцтво заповнюється на основі даних про щеплення, внесених до електронної системи охорони здоров'я.
  • заповнюють англійською або французькою мовою, додатково також українською мовою.
  • міститиме персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я латинкою записуватиметься так само, як у закордонному паспорті громадянина, або за правилами транслітерації), а також інформацію про вакцинацію (назва вакцини, дата вакцинації тощо).
  • за потреби й за запитом людини заклад має надрукувати та оформити його згідно із міжнародними вимогами.
  • обов’язково матиме офіційний штамп закладу охорони  здоров'я та підпис лікаря.
  • має бути підписане пацієнтом або його уповноваженим представником.
  • буде дійсним лише, якщо введена вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ.
  • термін дії свідоцтва – один рік з можливістю продовження.

 

Якщо в людини є абсолютні протипоказання до проведення щеплення проти Covid-19, замість свідоцтва на вимогу пацієнта надають письмове роз'яснення українською та/або англійською мовою з переліком підстав для такого рішення.

Читайте також: 2023 рік чи пізніше. Версії світових аналітиків та уряду про терміни вакцинації в Україні

Як уточнюють у пресслужбі МОЗ, не слід плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з «імунними паспортами» чи «Covid-сертифікатами», які зараз розробляють в Україні та за кордоном, оскільки це різні поняття. 

Нагадаємо, що з початком вакцинації у світі заговорили про так звані Covid-паспорти. Tvoemisto.tv з'ясовувало, що це таке і як може вплинути на можливість пересуватись Європою і світом. Детальніше про це читайте у матеріалі. Окрім цього, Україна бере участь у двох робочих групах щодо запровадження Covid-сертифікатів – від Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та від Європейського союзу (ЄС). Влада буде готова запустити документи з 1 липня.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!