Мобілізація в Україні. Що буде, якщо не оновити дані до 16 липня

5773 0
Усі військовозобов’язані чоловіки повинні оновити дані.
Фото умовне

Фото умовне

Згідно з новим законом про мобілізацію, який набрав чинності 18 травня, усі військовозобов’язані чоловіки повинні оновити дані протягом 60 днів – до 16 липня. 

Оновити дані мають: 

 • військовозобов'язані чоловіки віком від 18 до 60 років;

 • призовники та резервісти;

 • особи з відстрочкою та заброньовані;

 • військовозобов'язані жінки.

Якщо не оновити військово облікові дані та проігнорувати строки, які вказані у повістці, то військовозобов’язаний отримає штраф.  За перше правопорушення доведеться заплатити з 17 до 25 тис. грн. Проте для посадових та юридичних осіб ця сума збільшиться – від 34 до 59,5 тис. грн. 

Читайте також: Повістки, відстрочка й штрафи й ТЦК. Усе про зміни в мобілізації

У разі порушення громадянином правил військового обліку, представники ТЦК звертаються до поліції з вимогою затримати цю особу та доставити її до військкомату. Якщо правоохоронці не можуть виконати це доручення, через 5 днів ТЦК надсилає на адресу проживання особи паперову «вимогу про виконання обов’язку». Цей документ вважається врученим навіть у випадку відмови від його отримання або неможливості вручення поштою.

Відтак, якщо, протягом 10 днів з моменту вручення, отримувач не з’явився до ТЦК, то суд прийматиме рішення про позбавлення порушника прав керування транспортним засобом.

Попри штраф та позбавлення прав керування транспортним засобом, неявка на кожну наступну повістку вважається новим порушення. Окрім того, немає обмежень щодо кількості можливих викликів за повісткою – ТЦК мають право надсилати виклики на наступну дату від попередньої зазначеної. Таким чином особа отримуватиме штраф за кожну неявку. 

На сплату штрафу порушнику дають 15 днів з моменту його отримання. У разі протермінування, наступна санкція – арешт майна.

Важливо зазначити, що цю санкцію застосовують лише тоді, коли борг сягне відмітки у 160 тис. грн. До цього ж заарештують та заблокують банківські рахунки. 

Арештоване майно можуть продавати на онлайн-аукціон. З отриманого віднімуть суму штрафу, а решту коштів повернуть колишньому власнику майна.  

Проте є речі, реалізацію яких забороняє закон: 

 • посуд, постільну білизну, засоби гігієни;

 • одяг, взуття, всі дитячі речі;

 • лікарські засоби, окуляри та інші вироби медичного призначення;

 • меблі (по одному ліжку і стільцю на кожну людину, один стіл і одна шафа на сім'ю);

 • один холодильник на сім'ю, один телевізор, персональний комп'ютер на сім'ю, один мобільний телефон - на кожну людину;

 • запас питної води, продукти харчування, необхідні для особистого споживання - з розрахунку на три місяці або гроші, необхідні для їх придбання;

 • майно і книги, необхідні для відправлення релігійних культів і ритуальних обрядів боржником, професійних занять, якщо вони є єдиним джерелом доходу;

 • паливо, необхідне для приготування повсякденної їжі та опалення житлового приміщення;

 • допоміжні засоби реабілітації, що забезпечують компенсацію або усунення стійких обмежень життєдіяльності людей з інвалідністю;

 • призи, нагороди, почесні та пам'ятні знаки.

Якщо порушник надалі ігноруватиме повістки, штрафи та арешт майна, то при зустрічі поліція матиме право затримати його та доставити до ТЦК. 

Нагадаємо, за оновленим законом про мобілізацію, кожен військовозобов'язаний віком від 18 до 60 років повинен оновити свої облікові дані до 16 липня 2024 року. Як це зробити читайте тут.

Раніше Tvoemisto.tv вже писало про запровадження е-черги у львівському військкоматі та пояснювало, як оновити дані у РТЦК і СП.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!