
Аналітик ресурсно-аналітичного центру «Суспільство і довкілля» Андрій Андрусевич, якого цитує ЕП, радить, як підготуватись до таких надзвичайних ситуацій.
По-перше, він радить купити мінімум десять пачок сухого спирту, за поточними цінами – це 300-400 грн. Це паливо у звичайних умовах використовується для швидкого розпалювання багать, камінів та мангалів. У сучасних українських реаліях сухий спирт може бути засобом підігріву та швидкого приготування їжі. Він легко запалюється сірником і горить без диму та запаху.
Читайте також: Взимку на Львівщині можуть бути віялові відключення світла
По-друге, щоб не сидіти в темряві, можна придбати великий ліхтар з потужним акумулятором. Коштує він близько 800 грн, а його заряду вистачить на шість-вісім годин. Також варто запастися сірниками та свічками.
По-третє, варто придбати портативну газову плиту за 1 тис. грн та газові балони по 100 грн.
«Опалювати одну кімнату у квартирі допоможе біокамін на етанолі, який коштує близько 10 тис. грн. Також необхідно подбати про резервуари для зберігання води, зокрема технічної, на кілька відер», – додає він.
Водночас психологиня Світлана Ройз закликає підготувати ковдри, перекус – бутерброди, печиво, придбати жувальні гумки, вони якраз допомагають знизити тривогу. Підготувати термоси з гарячим чаєм, подбати про питну та технічну воду.
Світлана Ройз також радить трохи відпочити зараз: «За кілька годин після адреналіну ми відчуємо сильну втому. А ніч, скоріш за все, буде активною», – зазначила психологиня.
Ці поради допоможуть в разі відсутності світла, газу та опалення протягом короткого часу.
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.
Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми – про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.