Що таке аварійні відключення світла і чому їх застосовують

937 0
Причиною відключень є наслідки масових обстрілів російськими окупантами енергетичних об’єктів
Умовне фото

Умовне фото

15-16 травня у більшості областей України, зокрема й на Львівщині, за розпорядженням НЕК «Укренерго» впроваджували аварійні відключення світла.

Як пояснили у «Львівобленерго», причиною відключень є наслідки масових обстрілів російськими окупантами енергетичних об’єктів – електричних станцій, які виробляють електроенергію, а також підстанцій і ліній, через які передається вироблена електроенергія.   

Читайте також: За що можуть припинити постачання електрики. Пояснення «Львівобленерго»

Аварійні відключення застосовуються у разі різкого виникнення дефіциту потужності в енергосистемі держави. Їх вводять негайно за розпорядженням диспетчера «Укренерго» і тривають до відповідного наступного розпорядження.  У такому випадку неможливо спрогнозувати тривалість відключення чи попередити про них заздалегідь.  

Зазначимо, що сьогодні вранці у «Львівобленерго» повідомили, що наразі аварійні відключення скасували, проте ситуація все ще складна. 

Аварійні та погодинні – це різні відключення

Різниця між аварійними та погодинними відключеннями в тому, що погодинні плануються заздалегідь, і енергокомпанії мають змогу повідомити про них споживачів раніше, на відміну від аварійних відключень.

Аварійні відключення немають графіку, оскільки застосовуються позапланово. Натомість погодинні – мають чіткий графік, який оприлюднений на сайті та чат-ботах.

Адресні повідомлення про аварійні відключення отримують користувачі онлайн-сервісів: 

• чат-боту «Львівобленерго» у Viber (для побутових споживачів)

• чат-боту «Львівобленерго» у Telegram (для побутових споживачів)

• чат-боту «Львівобленерго Бізнес» у Viber (для юридичних споживачів)

• чат-боту «Львівобленерго Бізнес» у Telegram (для юридичних споживачів)

• «Персонального кабінету» (на електронну пошту). 

Також інформація доступна на сайті «Львівобленерго», розділ «Чому немає світла».  На сайті з допомогою пошуку діючих відключень можна отримати інформацію про знеструмлення в режимі реального часу. 

З допомогою пошуку групи відключень можна дізнатись, чи входить будинок до аварійних відключень у разі їх застосування і до якої групи належить ваше помешкання у графіку погодинних відключень.  

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!