Що впливає на якість повітря у Львові. Пояснення еколога

752 0
Узимку якість повітря була поганою через те, що працювали генератори.
Фото умовне/Твоє місто

Фото умовне/Твоє місто

На якість повітря у Львові, зокрема, впливає недостатня кількість зелених насаджень та вирубування великої кількості дерев упродовж останніх кількох років. Про це в коментарі Tvoemisto.tv повідомила екологиня та завідувачка кафедри екології Львівського нацуніверситету ім. І. Франка Звенислава Калинець-Мамчур.

«Здається, ніби у місті дерев достатньо, але не завжди вони якісні, вікові, дорослі, які створюють відповідне тло, збирають вуглекислий газ, виділяють кисень, вбирають інші полютанти (забруднювачі довколишнього середовища – Ред.) та очищують повітря», – зазначає експертка. 

Читайте також: «Львову бракує зеленого каркасу». Що не так із повітрям у місті та як це змінити

Вона пояснює, що багато дерев вирубали, натомість посадили молоді, які ще не справляються з такою кількістю забруднення, що влітку це буде особливо відчутно. Окрім того, причиною забруднення повітря в місті також може бути перекопування газонів, яке щорічно роблять навесні. На якість повітря також впливає скошування газонів, оскільки нескошений трав’яний покрив із якісною кореневою системою може затримувати воду, а також очищати повітря.

«Узимку якість повітря була погана через те, що працювали генератори, був великий відсоток викидів вуглекислого газу», – пояснює екологиня Дзвінка Калинець-Мамчур. – Крім того, коли взимку тротуари посипають не сіллю, а піском, він теж потрапляє в каналізацію, на дороги, а отже, й у повітря. Під час сильних вітрів люди відчувають його на тілі. Місто потрібно краще прибирати: не замітати вулиці, а змивати бруд водою, тоді у Львові стане легше дихати», – пояснила Дзвінка Калинець-Мамчур.

Нагадаємо, що про те, що ще забруднює повітря у Львові, яким дихає кожен із нас, як і де можна дізнатися про його якість та що дасть львів’янам нова програма, затверджена на сесії міської ради, довідалося «Твоє місто» у матеріалі за посиланням.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!