На Львівщині у 24,7% пацієнтів виявляють рак грудної залози у занедбаному стані

735 0
За даними Інституту раку, на кожних 7-10 нових випадків припадає 2-3 смерті.
фото умовне

фото умовне

На Львівщині у 24,7% пацієнтів виявляють рак грудної залози у занедбаному стані. Цьогоріч виявили рак грудної залози у близько 600 жінок в області. За даними Інституту раку, на кожних 7-10 нових випадків припадає 2-3 смерті. Про це повідомила керівниця департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Наталія Літвінська під час брифінгу Львівської ОВА.

Читайте також: Який вид раку є найпоширенішим і на що звернути увагу

Вона наголосила, що кожна жінка має самостійно, хоча б раз на місяць, оглядати свої грудні залози і при будь-якій підозрі одразу звертатися до сімейного лікаря. Окрім цього, важливо пам’ятати про фактори ризику, зокрема це:

  • наявність хворих родичів першої лінії,

  • відсутність вагітностей і пологів,

  • перша вагітність в 30 і більше років,

  • вік понад 40 років,

  • ранній початок менструації у віці до 12 років,

  • пізня менопауза після 55 років,

  • безперервне вживання гормональних контрацептивів протягом тривалого часу,

  • куріння,

  • цукровий діабет,

  • зловживання алкоголем,

  • гіпертонічна хвороба,

  • перенесений раніше рак грудей або рак яєчників,

  • раніше отримана травма грудей.

«Раз на два роки у віці після 40 років, жінки з профілактичною метою обов'язково мають проходити мамографію. Водночас кожна жінка, яка виявляє у себе хоча б мінімальні відхилення, має звернутися до сімейного лікаря. Відтак, сімейний лікар скеровує пацієнтку на УЗД грудних залоз чи мамографію», - додала Наталія Літвінська.

Читайте також: Де зробити мамографію у жовтні. Перелік локацій у Львові

Сьогодні у приблизно 70% пацієнтів рак виявляють на першій-другій стадії, коли є значні шанси його вилікувати. Україна проводить централізовані закупівлі необхідних лікарських засобів, лікування є безоплатним.

«Разом з тим на Львівщині у 24,7% пацієнтів виявляють рак грудної залози у занедбаному стані. Тому наголошуємо, що заклади охорони здоров'я мають мамографи. Вони законтрактовані з Національною службою здоров'я України на пакет «Мамографія». Карту місць надання послуг можна побачити на дашбордах НСЗУ. Також Національна служба здоров'я України для всіх громадян України розробила навігатор, де можна побачити перелік всіх послуг і місця їх надання. А якщо ви не користуєтесь інтернетом, тоді можна подзвонити на Гарячу лінію НСЗУ за телефоном 1677, де отримати вичерпну інформацію. Не нехтуйте своїм здоров’ям», -  додала керівниця департаменту.

Нагадаємо, у Львові діагностували рідкісний випадок раку молочної залози у чоловіка.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!