Шмигаль закликав владу відкласти всі видатки, які не наближають перемогу

1941 0
Шмигаль назвав п’ять пріоритетів, які є першочерговими для фінансування.
Фото: Денис Шмигаль

Фото: Денис Шмигаль

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль звернувся до керівників місцевої та центральної влади з проханням «відкласти всі видатки, які не на часі», і наголосив, що варто зосередитися на пріоритетах, які потрібні для стійкості, оборони, безпеки та виживання держави. Про це він сказав під час засідання уряду 21 липня.

Читайте також: В «Арені Львів» пояснили, нащо ремонтувати трибуни за 12 млн грн у час війни

«Це питання здорового глузду та розуміння пріоритетів. Поставте собі запитання  як рішення, яке ви ухвалюєте, наближає нашу перемогу або розв’язує критичне питання? Якщо відповідь  ніяк, то відкладіть його ухвалення на післявоєнний час. Або шукайте інші джерела для реалізації»,  підкреслив Шмигаль.

Він назвав основні пріоритети Кабінету Міністрів:

  • Оборона. За перші пів року 2023 року уряд виділив на оборонні потреби 672 мільярди гривень. Із них 600 млрд грн – це податки громадян та бізнесу.

  • Соціальні програми. За шість місяців цього року уряд виділив на пенсії, допомоги одиноким матерям, людям з інвалідністю, ВПО, субсидії та інші пільги 264 млрд грн, а це майже 20% від усього обсягу видатків держбюджету за цей час.

  • Робота бюджетної сфери. Передусім ідеться про виплату зарплат лікарям та вчителям, фінансування медицини, освітні субвенції.

  • Критична інфраструктура. Це забезпечення тепло- й водопостачання, залізниця, енергетика.

  • Відновлення та захист енергооб’єктів. Гуманітарне розмінування, ремонти та відбудова житла для людей. Відновлення критичної та соціальної інфраструктури на деокупованих та постраждалих територіях.

«Це п’ять пріоритетів, які є першочерговими для фінансування. Це ті речі, які потрібні для нашої стійкості, оборони, безпеки, виживання», – пояснив він.

Читайте також: Святослав Літинський: Ця війна на роки, а ми витрачаємо мільйони на ремонти

Зазначимо, що президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні 20 липня заявив, що «у час війни максимум державної уваги, а отже, і державних ресурсів, має йти на оборону». 

Нагадаємо, що витрати, які здійснюють міста під час війни за бюджетні кошти, почали обурювати людей. Наприклад, між львів'янами виникла активна дискусія через створення у місті алеї-вишиванки за 17 млн грн. Крім того, волонтер зі Львова Святослав Літинський зареєстрував петицію до уряду України щодо зростання обороноздатності. У ній він закликає обмежити некритичні витрати, а всі вивільнені кошти спрямувати на оборонні потреби. Святослав Літинський розповів у інтерв’ю Tvoemisto.tv, які витрати, на його думку, зараз на часі, за якими критеріями варто визначати критичність потреб та чому деякі містяни цього не розуміють.

Водночас мер Львова Андрій Садовий пояснював, чому бюджетні кошти скеровують не тільки українським захисникам, а також на розвиток міста.

20 липня Львівська міська рада повідомила, що у Львові визначили пріоритетні напрямки для витрат з бюджету та обмежили фінансування непершочергових видатків. Відтак, бюджет Львівської громади першочергово скеровуватимуть на підтримку Збройних Сил України та всіх захисників України, національну безпеку і оборону та здійснення заходів пра  наслідків збройної агресії, проведення відновлювальних робіт на об’єктах міської інфраструктури; заклади охорони здоров’я, що надають медичні послуги особам, постраждалим внаслідок збройної агресії тощо. Детальніше тут.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!