Скільки учнів очно навчаються у школах Львівщини і коли там розпочнеться опалювальний сезон

3327 0
Всі школи Львівщини вже готові до опалювального сезону.
Умовне фото

Умовне фото

На Львівщині з 1112 шкіл  у 706 школах навчаються очно, у 390 – у змішаному форматі, ще у близько 30 віддалено. Про це під час брифінгу повідомив директор департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації Олег Паска.

За його словами, з початку повномасштабного вторгнення із Львівщини виїхало близько 30 тис. учнів і понад 1000 вчителів. Більше половини учнів вже повернулися, однак 14 900 все ще залишаються за кордоном. Також  80% вчителів вже повернулись. 

Читайте також: Чи будуть у школах Львова вводити масковий режим через Сovid-19

Зараз близько 7 тис. внутрішньо переселених учнів вчаться у школах Львівщини. Загалом у закладах загальної середньої освіти області навчаються 281 тисяча учнів і працюють 32 тисячі педагогів. Олег Паска зазначив також, що укриття в школах області привели в належний стан, деякі громади будували їх, інші – шукали поруч навчальних закладів, і в такий спосіб змогли забезпечити режим навчання, який є станом на сьогодні. 

«У громадах Львівщини є налагоджена робота закладів освіти, де є усвідомлення проблеми. У нас були приклади, коли не було в школах укриття, але громада, батьки і вчителі спільно вирішили це питання – збудували його. Також були поодинокі громади, де протирадіаційні старі укриття, і вчителі розповідали про неможливість вчитись очно, проте ті укриття потрібно було привести до санітарного порядку», – додав Олег Паска.

Також сьогодні у закладах освіти налагоджують роботу шкільних психологів. Вони проводять відповідні тренінги з акцентом на обставини, в яких перебуває Україна. Крім того, у школах використовують досвід ізраїльських психологів, які проводять тренінги з львівськими освітянами. 

Читайте також: Як перевести дитину на дистанційне навчання. Роз’яснення для батьків

Він додав, що найбільший виклик зараз – це реформування системи середньої освіти. 

«Ми маємо в найближчі два роки працювати з програмами з точних наук (фізика, хімія, біологія) для того, щоб їх впорядувати і зробити цікавими для дітей. Те, що у нас зараз є, і в такому вигляді – викликає у дітей відразу замість захоплення», – сказав він.

У коментарі Tvoemisto.tv Олег Паска уточнив, що всі школи Львівщини вже готові до опалювального сезону. Він розпочнеться тоді, коли протягом трьох діб середньодобова температура становитиме нижче 8 градусів. 

«Практично всі школи Львівщині готові до опалювального сезону. Інше питання, чи будуть такі енергоносії, як газ», – додав він.

Нагадаємо, у Львівській області 95% закладів загальної і середньої освіти розпочали навчання в офлайн або змішаному форматі. І лише 47 закладів із 1118 навчаються віддалено.
 
Антоніна Костик

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми - про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста– дивіться на нашому YouTube-каналі.

 
 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!