Скульптура Скорботного Христа із каплиці Боїмів повернеться до Львова

791 0
Інститут Полоніки та ZKR завершили дослідження.
фото Василя Мицька

фото Василя Мицька

Скульптура, яку зняли з каплиці Боїмів та перевезли до Польщі заради збереження на час війни, невдовзі повернеться до Львова разом зі виставкою «Те, чого не видно». Про це повідомила радниця міського голови Львова Лілія Онищенко.

«А все почалося (і цього також не видно, але маємо пам’ятати) з ініціативи львівського фотохудожника Сергія Смірнова та керівництва Університету Банківськоі справи Тамари Смовженко та Ірини Жеребило. Саме вони і студенти та випускники університету ініціювали і провели благодійний аукціон для порятунку Скорботнорго з каплиці Боїмів. Це був добрий старт, фігуру демонтували з куполу до майстерні, але почалася війна», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: «Біблія для бідних», або Що ви не знали про Каплицю Боїмів

З дозволу Міністерства культури Украіни скульптуру відправили до Варшавськоі майстерні. Інститут Полоніки та ZKR завершили дослідження, фахову реставрацію та ананжацію виставки, яка триватиме місяць в Варшаві в галереї на Краківському передмісті.

Нагадаємо, що у Варшаві відкрили виставку скульптури скорботного Христа, яку зняли з каплиці Боїмів у Львові та перевезли до Польщі заради збереження на час війни. 

Додамо, що у жовтні 2021 року фахівці вже почали досліджувати скульптуру скорботного Христа, що на родинній усипальниці Боїмів. Тоді вперше за 400 років зняли з купола каплиці для реставрації. Через повномасштабне вторгнення росії, скульптурний декор каплиці був захищений та зараз недоступний для глядачів.

Фігура Ісуса Христа на куполі каплиці встановлена приблизно у 1597−1605 р., до її створення долучився вроцлавський будівничий Андрій Бемер — видатний скульптор Центрально-Східної Європи. Пам’ятка є унікальною і має велику архітектурну та мистецьку цінність. У камені під двометровою скульптурою Христа викарбувані слова: «Перехожий, зупинись і подумай, чи твоє страждання є більшим, ніж моє».

Каплицю Боїмів називають недослідженою перлиною Львова XVII століття. Вона оповита загадками і таємницями. Там переважно відправляли служби за упокій, а у криптах усипальниці спочивали три покоління Боїмів. Загалом в усипальниці було поховано 14 членів їх родини. Згодом, у XIX столітті, усі поховання з центральної частини міста перенесли на нові львівські цвинтарі – Личаківський і Стрийський, де ж саме поховані Боїми невідомо.

Наталія Вареник

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!