Сьогодні християни відзначають день Святого Миколая. 5 фактів про свято

2121 0
За легендою, слухняним дітям Миколай приносить омріяні подарунки, а не послушним – різку під подушку.
Фото: dnz149.blogspot.com

Фото: dnz149.blogspot.com

За легендою, слухняним дітям Миколай приносить омріяні подарунки, а неслухняним – різку під подушку.

Сьогодні, 19 грудня, християни відзначають День Святого Миколая. Tvoemisto.tv пропонує вам 5 фактів про це народно-християнське свято та його покровителя.

Святий Миколай народився в Туреччині

Святий Миколай народився приблизно 270 року у містечку Патар, що нині у Анталії в Туреччині у заможній родині. Його батьки були переконаними християнами і виховували сина у вірі та любові до ближніх. Після смерті батьків, Миколай отримав у спадок великий маєток, статки якого роздав убогим. Святого виховував дядько, місцевий абат, який згодом вихрестив Миколая у священика.

 

Він справді таємно робив подарунки

Батько,який мав трьох дочок, хотів змусити їх займатися проституцією, аби заробити на них грошей. Миколай, почувши цю історію, прокрався вночі до будинку, ті лишив біля ліжка однієї з дівчат мішечок із золотими монетами. Наступної ночі збагатив другу, а ще через ніч – третю доньку. Тим самим він урятував їх від лихої долі

Читайте також: День Святого Миколая у Львові: куди піти з дитиною

 

Прототип Санти Клауса

У 30-х роках минулого століття маркетологи корпорації «Coca Colla» шукали нове обличчя для реклами напою. Вибір випав на американського прототипа Святого Миколая Санту Клауса, який до того часу дещо втратив своє християнське коріння. Але між ними обома є чимало спільного:

  • І Миколай і Санта у первинному варіанті приносили свої подарунки таємно вночі через димар;
  • Обидвоє можуть за ніч ощасливити подарунками всіх дітей світу;
  • Для не слухняний дітей Миколай приносить під подушку різку, а Санта дарує подарунки тільки чемним дітям.

 

Випадково став «єпископом»

За однією із легенд, у місцевій церкві помер єпископ, а священики не могли визначитися з його наступником. Дискусії та перемовини нічого не давали,  отож вони вирішили, що єпископом стане той священик, який першим увійде до храму. Ним і став Святий Миколай.

 

Церква Святого Миколая – найстаріша у Львові

Храм розташований поблизу площі Старий ринок на вулиці Богдана Хмельницького в історичному центрі Львова. Його збудували між 1264 та 1340 роками. Церкву назвали на честь Миколая, оскільки поблизу був ринок, а святого вважали покровителем торговців.Автентичний вигляд церкви не зберігся, але від першого храму лишилися стіни та фрагменти оздоблення.

За матеріалами wikipedia.org та galas.te.ua

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!