Суд скасував припис Мінкульту про заборону будівництва офісу біля Стрийського ринку

1198 0
Згідно з генеральним планом Львова, тут планували перехоплювальну автомобільну стоянку системи «Park and Ride».
Візуалізацію надали в ЛМР

Візуалізацію надали в ЛМР

Львівський окружний адміністративний суд скасував припис Міністерства культури про припинення будівництва торгово-офісного центру з підземною автостоянкою на вул. Волоській, 1. Про це повідомляють Наші гроші. Львів.

Торгово-офісний центр зводять навпроти Стрийського ринку. Згідно з генеральним планом Львова, тут планували перехоплювальну автомобільну стоянку системи «Park and Ride» («Паркуй і доїжджай громадським транспортом»). 

Читайте також: Львів поділять на 28 підрайонів. Що це означає та як вплине на забудову міста

Замість парковки вирішили збудувати будівлю висотою 21,6 метрів з дворівневим підземним паркінгом. Відповідні містобудівні умови та обмеження виконком міськради погодив компаніям ПП «Меґа-Тех» та ТОВ «Галпроектмонтаж» в серпні 2019 року. Тоді це питання викликало суперечку між міський головою та активістами. Саме тоді прозвучала фраза міського голови про те, що треба відправити активістів до Лондона − «щоб люди подивилися, як подібну проблематику вирішують в одній з найбільших світових столиць».

У жовтні 2021 року забудовникові прийшов припис Мінкульту про те, що будівельні роботи виконуються в межах історичного ареалу міста Львова та на території буферної зони об`єкта «Львів. Ансамбль історичного центру», включеного до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Забудовник мав отримати погодження та дозвіл міністерства на такі роботи. Вже у листопаді Львівський окружний адміністративний суд зупинив дію припису, поки не вирішать справу по суті, бо фірма не зможе вчасно здати будівлю в експлуатацію і цим порушить зобов’язання перед інвесторами та покупцями.

Читайте також: Вулиці Львова. Волоська дорога – нижня частина вулиці Франка

На думку суду, передумовою для встановлення меж історичного ареалу є розробка документації історико-архітектурних опорних планів населених місць, яка погоджується відповідним органом місцевого самоврядування та затверджується Мінкультури. Історико-архітектурний опорний план Львова на момент видачі МУО і досі не затверджений, хоча це мали зробити ще до 2019 року.

Додамо, що за даними аналітичної системи Youcontrol, кінцевими бенефіціарами фірми «Меґа-Тех» є Ярослава Вітик, Андрій Криницький та Андрій Угрин. Інша компанія «Галпроектмонтаж» належить львів’янці Олександрі Мураві.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!