Суд скасував штраф за руйнування вілли «Люсія» у Львові

1979 0
Власники вілли оскаржили внесення її до переліку пам’яток.
Фото: E-DEM.IN.UA

Фото: E-DEM.IN.UA

Суд скасував рішення Львівської міської ради щодо штрафування власника історичної вілли «Люсія», що на вул. Свенціцького у Львові, на 170 тисяч гривень за її нищення. Про це повідомив заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

У будівлі завалився дах, що попередньо укріпили спеціальними конструкціями, зруйнувалися опори, балки та фасад будівлі. Тому у березні 2019 року адміністративна комісія при Львівській міськраді, яка розглядає порушення у галузі законодавства про охорону історичної спадщини, оштрафувала ОСББ «Свєнціцького, 16» на 170 тисяч гривень за нищення вілли «Люсія».

Читайте також: Суд визнав протиправним внесення вілли Люсія на Свєнціцького у реєстр виявлених пам'яток

«В той час, як я очолював комісію щодо штрафів кілька років тому, за нищення пам’ятки було накладено штраф. Той, кого оштрафували, вирішив це оскаржувати, бо ніби руйнування – не руйнування. Тривали суди з оскарження мого рішення, а цього тижня і дізналися, що програли суд. Тепер повинні сплатити судовий збір 1900 грн», – зазначив він.

Зазначимо також, що Tvoemisto.tv звернулося до засновника ОСББ «Свєнціцького-16» Ігоря Скробацького за коментарем, але наразі не отримало відповіді.

Читайте також: На вулиці Липинського у Львові планують збудувати новий житловий комплекс. Візуалізація

Нагадаємо, що у 2017 році власники будинку звернулися до міської влади щодо погодження історико-містобудівного обґрунтування на будівництво багатоквартирного будинку, перший поверх якого мав нагадувати фасад наявної вілли. Виконком відмовився надати ці документи, тож співвласники подали до суду. Галицький районний суд зобов’язав управління видати позитивний висновок щодо спорудження нового будинку. 

Наприкінці 2017 року міська влада встановила накриття на будинку, проте за кілька днів у будівлі завалився дах та обвалилася стеля. У лютому цього року будинок занесли до реєстру нерухомих пам’яток, однак власники почали оскаржувати це рішення у судах. 

Після численних судових засідань постановою Верховного Суду від 21 листопада 2019 року справу про скасування наказу про занесення будинку у реєстр пам'яток передали на новий розгляд до суду першої інстанції.

Для довідки

Віллу «Люсія», що на вул. Свєнціцького, 16, збудувала у 1895-1896 рр. фірма Івана Левинського для Юзефа Ольпінського за проєктом архітектора Івана Долинського. У різні періоди тут проживали цісарський радник і контролер Головної крайової каси Юзеф Обмінський, Кароліна Скотт, Станіслав Лемпицький – польський вчений, письменник, професор, представник львівсько-варшавської філософської наукової школи, чоловік польської поетеси Ядвіги Гамської-Лемпіцької.

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!