День Львова, який раніше перенесли на вересень, цього року не відзначатимуть

3387 0
У травні День Львова скасували через карантин.
фото: victoria-tur.vn.ua

фото: victoria-tur.vn.ua

Святкування Дня Львова, який відзначають у першу неділю травня, скасували весною через карантин. Міський голова Львова Андрій Садовий тоді повідомив, що, ймовірно, свято перенесуть на початок осені. Тепер у коментарі Tvoemisto.tv мер сказав, що свята таки не буде.

«Я думав, що ситуація із коронавірусом до вересня зміниться. Вирішили, що в цьому році будемо вшановувати всіх почесних львів’ян. Номінували на почесних громадян наших медиків, номінували почесними львів’янами року підприємців, номінували на родину року всіх благодійників, волонтерів. Робити гучних святкувань не будемо», – розповів Андрій Садовий.

Зазначимо, що до 1929 року день міста у Львові відзначали у вересні, проте це свято не виокремлювали з-поміж інших вересневих – як от релігійні свята, свято врожаю, національні свята тощо. На той час головним храмом міста був храм Марії Сніжної, свято якого також відзначали у вересні.

У 1929 році магістрат офіційно затвердив датою святкування Дня Львова кожні перші вихідні вересня. Так тривало до 1939 року – допоки не напала Німеччина. У радянський час день міста як такий не відзначали – його та святкові демонстрації до цього дня відновили у 1986 році.

У 1990 році головним храмом Львова стала церква святого Юра, а Юрій Змієборець замінив Яна з Дуклі на посаді патрона Львова. Утім, святкувати день міста продовжували у вересні. І лише у 2002 році тодішній міський голова Любомир Буняк видав постанову, за якою день міста стали відзначати у день святого Юрія – 6 травня, або у найближчі до нього вихідні. Протягом минулих років день міста відзначають у першу неділю травня.

Вікторія СавіцькаЧитайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!