
Дрони Shahed-136 / Фото зі сторінки Юрія Бутусова
Із першого випадку збиття на території України дрона-камікадзе іранського виробництва Shahed-136 і станом на 19 жовтня протиповітряна оборона Повітряних Сил та інших складових Сил оборони України знищена 223 БпЛА цього типу. Уперше їх застосували 13 вересня 2022 року у місті Куп’янську.
Джерело: Повітряні сили ЗСУ
Читайте також: Понад 10 ворожих дронів атакували Україну. Постраждало місто на Київщині
До знищення баражуючих боєприпасів «Shahed-136», які окупанти маркують як «Герань-2», залучають зенітні ракетні підрозділи, винищувальну авіацію, самохідні зенітні установки, мобільні вогневі групи ПЗРК, зенітні гармати, великокаліберні кулемети та інше озброєння.
Додамо, що Shahed-136 – це баражуючий боєприпас, який летить та вражає ціль за кооординатами. Його застосовують як далекобійну зброю з тими ж цілями, як крилаті та балістичні ракети, більшість запасів яких у зс рф наразі вичерпані. Це – найбільш високоточна зброя російської армії, яка забезпечує отримання даних від чотирьох супутникових навігаційних систем – ГЛОНАСС (росія), Бєйдоу (Китай), Галилео (Евросоюз), GPS (США). Російські ракети такої точності не мають – вони використовують тільки ГЛОНАСС, а Shahed-136 отримує дані з кількох супутників і корегує маршрут та точку удару за рахунок кількох навігаторів. Це зброя для ураження статичних об'єктів.
Детальніше про ворожі дрони-камікадзе, чим небезпечні і чи може Україна виробляти свої, читайте у матеріалі.
Ольга Коваль
________________________________________________________________
Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.