Три причини, чому швидка у Львові може не приїхати вчасно

5908 0
Львів’янам часто доводиться чекати на бригаду швидкої довго з кількох причин, але основна – це брак водіїв.
reporter-ua.com

reporter-ua.com

У Львові бракує водіїв машин швидкої допомоги, тому щодня на виклики їздить менша кількість бригад, аніж могла би. Про це в коментарі Tvoemisto.tv розповів керівник Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Похмурський.

За його словами, транспорту для швидкої допомоги у Львові вистачає. Кожної зміни є 3-4 машини в резерві, якщо якась зламається. Це старі автомобілі, але вони справні і можуть працювати у разі потреби. Володимир Похмурський пояснює, що львів’янам часто доводиться чекати на бригаду швидкої довго з кількох причин, але основна – це брак водіїв.

«У західних регіонах це катастрофа. Державна установа не може конкурувати з приватними структурами щодо зарплати. Водій швидкої заробляє десь 4,5 тисячі гривень. У приватній фірмі досвідчений спеціаліст може заробити у 5 разів більше. На ринку праці ми є неконкурентноздатними. Ми доплачуємо за інтенсивність, за інші речі, є більша відпустка, але цього замало», – каже медик.

Читайте також: У яких випадках можна викликати «швидку»: нові правила від МОЗ

Для роботи на машинах швидкої потрібно мати відповідну категорію водія 1-2-го класу та офіційний стаж роботи не менше трьох років. Водій повинен пройти спеціальну підготовку за програмою надання першої медичної допомоги постраждалим та знати правила їх транспортування.

Друга причина того, що на швидку треба почекати, це постійні корки на дорогах Львова. Володимир Похмурський каже, що водії стали частіше пропускати машини з маячками, але бракує місця на дорогах. Також на затримки суттєво впливають непрофільні виклики. Зараз диспетчери фільтрують виклики, щоб зберегти ресурс на екстрені випадки.

Читайте також: Львівські медики придбали 7 карет швидкої допомоги

«Ми не можемо собі дозволити їхати на температуру і позбавляти порятунку наших дітей за рахунок того, що хтось вимагає більше уваги, ніж дозволено законодавством», – говорить медик.

За вимогами до роботи швидкої допомоги, на екстрений випадок (аварія, ускладнені пологи, гострий психоз тощо) швидка має приїхати за 10 хв у межах міста і за 20 – поза містом. Як каже Володимир Похмурський, машина з маячками вночі заїде на місце, якщо вона поблизу, за 3-4 хвилини, а вранці, коли є затори, – за 15 хвилин.

Володимир Похмурський пояснює, що у Львові працюють щоденно від 24-х до 28-ти бригад швидкої допомоги. За його словами, якби середню кількість бригад вдалося збільшити з 25-ти до 30-ти, то Львову б їх вистачило.

Нагадаємо, нещодавно у Львові запрацювала Центральна диспетчерська Центру екстреної меддопомоги, що приймає виклики та координує бригади швидкої допомоги в усій області.

Олександра Бодняк


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!