Цьогоріч у Львові скасували будь-які урочисті події, присвячені Дню міста

5400 0
Масових святкувань не планують і в день святого Юрія, що є покровителем Львова, – 6 травня.
ФОТО: МАРКІЯН ЛИСЕЙКО

ФОТО: МАРКІЯН ЛИСЕЙКО

Цьогоріч у Львові скасували будь-які урочисті події, присвячені Дню міста. Масових святкувань не планують і в день святого Юрія, що є покровителем Львова, – 6 травня. Про це у коментарі Tvoemisto.tv повідомив міський голова Андрій Садовий.

У храмах міста буде лише молитва. Традиційного відзначення почесних львів’янина і львів’янки року не буде.

Читайте також: 1 травня: чи варто його святкувати, а чи скасувати як елемент радянщини

«Ми будемо мати виключно молитву. Святкувати будемо після завершення війни. Під час війни урочистостей не провитимемо. Жодних святкових засідань в нас не буде. А коли закінчиться війна, тоді будемо проводити урочисті засідання і всім дякувати за нашу спільну участь в перемозі», – каже він.

Нагадаємо, що у 2020 році День міста у Львові відзначали без масових заходів. Масштабні святкування спершу планували перенести через епідемію, а згодом узагалі скасували. Минулого року гучних і масових святкувань не було, водночас підняли прапор над вежею Ратуші і нагородили почесних львів’ян.

Для довідки

До 1929 року день міста у Львові відзначали у вересні, проте це свято не виокремлювали з-поміж інших вересневих – як от релігійні свята, свято врожаю, національні свята тощо. На той час головним храмом міста був храм Марії Сніжної, свято якого також відзначали у вересні.

У 1929 році магістрат офіційно затвердив датою святкування Дня Львова кожні перші вихідні вересня. Так тривало до 1939 року – допоки не напала Німеччина. У радянський час день міста як такий не відзначали – його та святкові демонстрації до цього дня відновили у 1986 році.

У 1990 році головним храмом Львова стала церква святого Юра, а Юрій Змієборець замінив Яна з Дуклі на посаді патрона Львова. Утім, святкувати день міста продовжували у вересні. І лише у 2002 році тодішній міський голова Любомир Буняк видав постанову, за якою день міста стали відзначати у день святого Юрія – 6 травня, або у найближчі до нього вихідні. Протягом минулих років день міста відзначають у першу неділю травня.

Вікторія Савіцька


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!