У Бродівському замку обвалилася частина оборонного муру

944 0
Обвал стався в одній з куртин зі сторони полів.
Фото: Європейська Солідарність Бродівщини

Фото: Європейська Солідарність Бродівщини

На території Бродівського замку стався обвал частини оборонного муру. В одній з куртин впала частина склепіння та стіна. Упродовж кількох років пам’ятка національного значення перебуває в дуже аварійному стані, відтак просто не витримала, повідомляє у Facebook директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук.

Читайте також: Галицький Єрусалим. Історія про «вільне місто» на Львівщині

«Бродівський замок. Обвал. Не витримав. Точка неповернення перейдена», – пише він.

Падіння частини фортифікаційного муру сталося поза межами обзору камер спостереження. Дотепер пам’ятку XVII-XVIII ст. ніхто не обстежував. Оскільки Бродівський замок перебуває на балансі департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА, будуть створювати робочу комісію та спільно з представниками Бродівської громади оглядатимуть масштаби руйнування, аби провести протиаварійні роботи.

«Проблема в тому, що пам’ятка не використовується і не має свого фактичного опікуна. Юридично це є державна власність на балансі облдержадміністрації. Міська влада Бродів відповідним чином не утримує цей об’єкт. Власне, будемо вирішувати, як пам’ятку впорядкувати. Потрібно рішення Бродівської громади щодо форм використання Бродівської фортеці, і, звичайно, потрібні кошти для того, щоб провести хоча би протиаварійні заходи», – каже у коментарі Tvoemisto.tv начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини ЛОДА Василь Петрик.

Читайте також: У Великій Бродівській синагозі, яка є пам'яткою архітектури, обвалився дах

Він додає, що необхідну суму коштів для проведення протиаварійних робіт визначать після обстежень технічного стану пам'ятки, адже у поганому стані перебуває весь величезний комплекс Бродівського замку. Крім того, реставрації потребує також Бродівська синагога, де цього року стався обвал.

Бродівський замок є пам’яткою архітектури національного значення, фортифікаційною спорудою XVII—XVIII століття. До комплексу замку належать каземати та Палац Потоцьких. На сьогодні архітектурна споруда перебуває у напівзруйнованому стані та потребує реставрації.

Юлія Осим


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!