Як виглядають відреставровані фрески костелу єзуїтів у Львові. Фото

4410 0
Над відновленням настінних розписів працюють фахівці з України та Польщі.
Вікторія Ейсмунт

Вікторія Ейсмунт

Уже в грудні у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла (УГКЦ) відкриють частину відреставрованих мистецьких творів XVIII століття.

«Реставрацією займається Краківська академія мистецтв спільно з Львівською. Керує роботами доктор Краківської академії мистецтв імені Я. Матейка – Павел Болінські, – розповідає реставраторка Леся Гануляк. – У храмі працюють тільки ті, хто уже завершив навчання в академії. Часом до нас приїжджають студенти із обох навчальних закладів, щоб обмінятися досвідом, проте безпосередньо мистецькими роботами займаються люди, які закінчили навчання», – уточнює вона.

Читайте також: Реставрація Чорної кам’яниці: як зміниться історична пам’ятка в центрі Львова

Раніше  повідомлялося, що львів’яни зможуть побачити відновлені фрески уже в жовтні. Проте реставраторка Леся Гануляк каже, що ймовірніше їх відкриють у грудні.

На своїй сторінці у Фейсбук настоятель костелу єзуїтів Степан Сус зазначав, що до кінця року закінчать перший етап реставрації. Роботи продовжать у 2018 році та, залежно від фінансових можливостей, завершать у 2022. Тоді мають відновити понад 1000 м кв. площі малюнків на стінах. Орієнтовна вартість реставраційних робіт складатиме 425 тисяч доларів.

Відновлення фресок виконують за кошти парафіян Храму та Міністерства культури і національної спадщини республіки Польща.

Фото і текст Вікторія Ейсмунт

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!