Київ

У КМДА розповіли, коли демонтують радянську символіку з мосту Патона

517 0
КМДА не несе відповідальності за ремонт мосту і демонтаж радянської символіки

Демонтажем радянської символіки з мосту імені Патона має займатися Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України, коли споруду реставруватимуть. Таку відповідь надали у КМДА на запит «Інтерфакс-Україна».

У 2008 році міст Патона з усіма його складовими занесли до Держреєстру нерухомих пам'яток України як пам'ятку архітектури та містобудування.

«Цей об'єкт є унікальною інженерно-технічною та архітектурною спорудою авторського виконання, всі складові якого, зокрема елементи оздоблення, є цілісними частинами пам'ятки, цінними з історичної, архітектурної та мистецької точок зору», — йдеться у відповіді КМДА.

Нагадаємо, влітку 2023 року Київрада затвердила перелік об’єктів, що пов'язані з пропагандистською історією та культурою СРСР і підлягають усуненню з публічного простору міста. До переліку увійшов і міст ім. Патона.

З мосту мають зняти серпи з молотами, проте — зберегти інше художнє оформлення та провести конкурс на встановлення нових елементів. У КМДА відповіли, що зробити це мають саме під час реконструкції мосту.

Головним розпорядником коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми з цього питання є Агентство відновлення.

У травні 2024 року голова УІНП Антон Дробович висловив сподівання, що радянська символіка з мосту Патона буде демонтована влітку 2024 року.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!