Київ

У Козині під Києвом повернули громаді землі вартістю 1,7 млрд грн

943 0
Землі опинилися у приватних руках через корупційні зв'язки у держорганах.

Майже 30 га землі вздовж річки Дніпро вартістю понад 1,7 млрд грн повернули Козинській селищній раді Обухівського району Київської області. Про це інформує Київська міська прокуратура.

У суді прокуратура довела, що спірні земельні ділянки, розташовані вздовж берега річки Дніпро в межах Козинської селищної ради, належать до земель водного фонду. Вони повинні перебувати виключно у державній чи комунальній власності.

«Однак, на підставі рішень органу місцевого самоврядування землі протиправно відведені у приватну власність громадян для ведення селянського господарства та будівництва й обслуговування житлового будинку. Надалі ці землі об'єднали та відчужили юридичним особам», — йдеться у повідомленні.

У прокуратурі зазначили, що нині право власності на ці землі зареєстровано за Козинською селищною радою Обухівського району Київської області.

Селище Козин на околиці столиці знаходиться в історичній місцевості Конча-Заспа. Селище тягнеться на південь від Києва вздовж Дніпра. Його вважають одним із найдорожчих населених пунктів в Україні. В Козині володіють ділянками політики й бізнесмени.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!