Київ

У Києві призупинили «реконструкцію» архітектурної пам'ятки на Рейтарській, однак будівлю встигли понівечити

759 0
Забудовник каже, що головний фасад реставрують, аби «пристосувати будівлю до сучасних умов».
Фото: «Цегла» / Telegram

Фото: «Цегла» / Telegram

Завдяки розголосу ЗМІ та втручання поліції демонтажні роботи у будинку за адресою Рейтарська 37-А, вдалось призупинити. Про це повідомляють активісти «Цегли».

Зазначається, що під виглядом так званої реставрації головного фасаду, будівлю-пам’ятку місцевого значення встигли суттєво пошкодити.

Раніше ми повідомляли, міська влада не погоджувала проєктів за адресою вулиця Рейтарська 37-А.

Натомість у компанії «Нест», яка зносить будівлю під виглядом реставрації, стверджують, що реставрують головний фасад, аби «пристосувати будівлю до сучасних умов». Це означає, що від пам’ятки має залишитися лише фасад, який суттєво видозмінять, коментує активіст та співзасновник пам'яткоохоронного хабу «Цегла» Дмитро Перов. Він зазначає, що власник уклав на будівлю охоронний договір.

Додамо, поліція відкрила кримінальне провадження за частиною першою статті 298 Кримінального кодексу (незаконне проведення пошукових робіт на об’єкті археологічної спадщини та знищення, руйнування чи пошкодження об’єктів культурної спадщини, що карається штрафом від однієї тисячі до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів, обмеженням волі до двох років, позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років).

Флігель будівлі на Рейтарській, 37 має 130-річну історію. Це був будинок Київської повітової земської управи, де жив громадський діяч і письменник Микола Шаповал. У радянські часи там був розташований гідромеліоративний інститут.

__________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!