Як епідеміологи розслідують спалах коронавірусу у церквах Львівщини

25786 0
У трьох районах області на Covid-19 захворіли 15 священників, але такі випадки трапляються по всій Львівщині.

Директор Львівського обласного лабораторного центру МОЗ Роман Павлів у відповідь на запит Tvoemisto.tv розповів про результати епідрозслідувань спалахів коронавірусної інфекції у церквах Львівщини.

Читайте також: В Україні за минулу добу на Covid-19 захворіла рекордна кількість людей

Нагадаємо, 30 липня під час селекторної наради в Офісі президента міністр охорони здоров’я Максим Степанов сказав, що богослужіння є основною причиною спалахів коронавірусу у Західній Україні, на другому місці – громадський транспорт. Тоді Максим Степанов послався на дані епідрозслідувань, але не деталізував.

Роман Павлів каже, що «аналіз епідемічної ситуації у Львівській області щодо захворюваності на Covid-19 свідчить про те, що, крім іншого, ймовірним джерелом інфікування може бути перебування людей у церквах під час богослужінь та непоодинокі випадки захворювань даною хворобою церковнослужителів».

Читайте також: Світ шукає, як протидіяти коронавірусу. У нас крайня - Церква

Директор Львівського обласного лабцентру наводить приклади. Так, з початку пандемії у Жовківському районі захворіли п’ятеро священників у п’яти населених пунктах (села Боянець, Монастирок, Крехів, Деревня, Сопошин), які, імовірно, каже Роман Павлів, були причиною захворювання 35 контактних осіб.

У Яворівському районі захворіли шестеро церковнослужителів п’яти населених пунктів (м. Яворів, смт Івано-Франкове, села Бірки, Любині, Краковець), контактних осіб було 44, з яких троє захворіли. У Самбірському районі та у Самборі захворіли четверо священників (м. Самбір, с. Верхівці).

Читайте також: У ЛОДА пояснили, чому Самбір потрапив у червону Covid-зону

Також Роман Павлів нагадує про спалахи коронавірусної інфекції у монастирі села Крехів Жовківського району, у лаврі села Унів Перемишлянського району.

«Випадки Covid-19 серед священників, відповідно до інформацій відокремлених структурних підрозділів ДУ Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України, реєструються практично на усіх адміністративних територіях області», – говорить посадовець.

Причиною передачі збудника, каже Роман Павлів, може бути недотримання соціальної дистанції між людьми під час богослужінь, недотримання маскового режиму, одночасне перебування у церквах (у закритих приміщеннях) великої кількості людей, серед яких можуть  бути люди з безсимптомним протіканням хвороби, а також – захворювання священників на Covid-19.

Читайте також: Вони теж хворіють. Яким є портрет дитини з Covid-19 на Львівщині

За словами посадовця, епідрозслідування проводять бригади з реагування на надзвичайні події у сфері громадського здоров’я, викликані біологічними чинниками. Вони працюють по всій області при структурних підрозділах лабцентру. До складу бригади входять лікар-епідеміолог, лікар-дезінфекціоніст  (коли відсутній помічник лікаря-епідеміолога), двоє дезінфекторів. Склад бригад може різнитись – це залежить від того, які є кадри.

Олександра Бодняк


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!