У львівському університеті відкривають унікальний бакалаврат

2411 1
УКУ запроваджує унікальну для України навчальну модель «Artes Liberales» («вільних мистецтв») у вересні 2016 року. Тривалість навчання – чотири роки. Після закінчення випускники отримають диплом бакалавра за спеціальностями «Історія», «Філологія» або «Культурологія».
фото: journalism.ucu.edu.ua

фото: journalism.ucu.edu.ua

Під терміном ліберальна освіта розуміють освіту, яка має на меті розвиток широкого світогляду і загальних інтелектуальних навичок, на відміну від вузькопрофесійної підготовки. Така освітня модель поширена насамперед в США. Коледжі (Liberal Arts Colleges) є одними із найпопулярніших типів освітніх інституцій у цій країні.

Інституційна традиція «Artes Liberales» робить наголос на розвиток навичок критичного самостійного мислення, які включають інтелектуальну відкритість до нових ідей і перспектив, готовність шукати відповіді на важкі питання, критично оцінювати власні і чужі погляди, переконання і аргументи. Ця освіта є міждисциплінарною апріорі. Вона передбачає особливий формат взаємодії студентів з викладачем та між собою, зокрема за допомогою інтерактивних методів викладання. Спільне проживання у «кампусах» вважається ідеальним середовищем для освіти в стилі «вільних мистецтв», – інформують в УКУ.

Серед особливостей програми «Artes Liberales» в УКУ:

Індивідуальні траєкторії навчання.

Зменшене, порівняно з традиційними програмами, аудиторне навантаження.

Інтенсивне вивчення класичних та іноземних мов.

Велика кількість вибіркових курсів загальнонаукового, гуманітарного та професійного профілю.

Можливість обирати курси з-поза професійної програми.

Можливість обирати професійну спеціалізацію протягом другого року навчання.

«Ми пропонуємо три напрями для вступника у рамках програми «Artes Liberales» – історію, філологію та культурологію. Абітурієнт подає документи лише на один. Впродовж першого року навчання студент має можливість відвідувати заняття та слухати лекції, які читають на інших двох напрямах. І особливістю системи освіти за принципом «Artes Liberales» є те, що студент може змінити напрям (в межах запропонованих) після першого курсу. Наприклад, якщо ви обрали культурогію, але за рік зрозуміли, що вам цікавіша історія, то продовжуєте вивчати вже історію», – розповідає про програму декан гуманітарного факультету УКУ Ігор Скочиляс.

Навчальна програма складається: із фахових дисциплін в межах вибраного напряму (45%), дисциплін за вибором студента (30% ) та дисциплін спільної траєкторії “Artes Liberales” (25%).

За словами Ігоря Скочиляса, програма Artes Liberales не є простою і розрахована на вступника, який готовий працювати. Студенти в процесі навчання багато часу проводитимуть за читанням, написанням і обговоренням текстів. Програмою також передбачено можливість проведення семестру за кордоном в партнерських університетах на основі програм обміну в рамках європейської програми Еразмус +.

Опублікувала Наталія Середюк


Читайте також:
24 Лютого, 2016 10:18
666 ... авто - мото - вело - фото -(..бля) - гребля и охота ...
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!