У Львові демонтували історичну віллу Лоренца на Коновальця

3105 0
За рішенням ЛМР тут має з'явитися житловий багатоквартирний будинок на 6 поверхів.
Фото: департамент містобудування ЛМР

Фото: департамент містобудування ЛМР

У Львові на вулиці Коновальця, 21 демонтували історичну віллу Йоанни Лоренца. Тут, за рішенням ЛМР, має з’явитися житловий багатоквартирний будинок на 6 поверхів з підземним паркінгом, повідомляють у департаменті містобудування Львівської міськради. 

«На жаль, вберегти будинок не вдалося. Непам‘яткою, на основі облікової документації сумнозвісного Валерія Потюка, його визнало Міністерство культури та інформаційної політики», – каже начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА Василь Петрик.

Читайте також: Міська комісія ДАБК перевірить демонтаж вілли на вулиці Коновальця

Нагадаємо, що на місці вілли Йоанни Лоренц, яку проєктував архітектор Владислав Рауш, інвестор універмагу на Ринку планує збудувати багатоповерхівку.

У червні цього року виконком погодив реконструкцію житлового будинку з прибудовою та надбудовою житлових приміщень, вбудованими приміщеннями громадського призначення, підземним паркінгом, трансформаторною підстанцією та даховою котельнею на вул. Є. Коновальця, 21. Містобудівні умови отримала Олександра Осташевська.

Загалом ділянку 0,08 га забудують на 72,60%. Ділянка входить до зони малоповерхової забудови, тут не дозволено зводити будівлі вищі, ніж 4 поверхи. 

Нині ділянка і будівля на ній належить Олександрі Осташевській, її вона отримала у власність у 2019 році від ТОВ «Коновальця,21». За даними аналітичної системи УouСontrol, директором ТОВ «Коновальця, 21» є львівський бізнесмен Тарас Хмеловський, який у 2017 році був членом наглядової ради ПАТ «Львівський універмаг «На ринку».

У травні питання про реконструкцію вілли на вулиці Коновальця, 21 зняли з розгляду виконкому Львівської міської ради. Як раніше повідомляли у департаменті архітектури та містобудування Львівської ОДА, у Міністерстві культури від 2020 року перебувають документи про внесення вілли по вулиці Коновальця, 21 у Львові до Державного реєстру пам’яток.

У 2012 році Львівська міська рада намагалася передати ділянку на вулиці Коновальця, 21 в постійне користування Національному університету «Львівська політехніка» під будівництво багатоквартирного будинку. 2013 року вілла перейшла у власність територіальної громади Львова, а господарські будівлі та споруду молокозаводу, на превеликий жаль, розібрали і у 2010-х роках на ділянці з боку Єфремова, 30 збудували багатоквартирний будинок.

Історико-архітектурним опорним планом, розробленим у 2019 році, віллу на Коновальця, 21 визначили, як об’єкт, пропонований до внесення у список пам’яток культурної спадщини.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!