У Львові хочуть відновити частину Пасажу Міколяша. Візуалізація

20588 0
Історично в Пасажі Міколяша розміщувались відомі львівські кав’ярні, кінотеатри «Пасаж» і «Люкс», а вхід прикрашав фонтан зі скульптурою німфи.
Фото: ДП "Містопроект"

Фото: ДП "Містопроект"

У Львові планують відновити частину критого проходу між вулицями Коперника та Вороного – Пасаж Міколяша. Історично в цій будівлі розташовувались ресторани, магазини та аптека відомого чеського підприємця Петра Міколяша. Про це Tvoemisto.tv повідомив головний архітектор проекту детального плану території, обмеженої вул. М. Вороного, вул. С. Руданського, вул. Ф. Ліста, вул. М. Коперника, пл. А. Міцкевича, просп. Т. Шевченка, Юрій Столяров.

За його словами, наразі йдеться про відновлення лише третини пасажу – з входом зі сторони вулиці Коперника.

«Наразі мова йде лише про відновлення частини пасажу. Коли його буде відновлено, пасаж збереже свою історичну функцію – тут буде розміщено кав’ярні, магазини, можливо відновлять ту саму аптеку Петра Міколяша. Коли це буде реалізовано говорити важко, адже зараз тривають уточнення та коригування проекту», – розповів Юрій Столяров.

Пасаж Міколяша мав довжину 120 метрів. Це був один з перших сецесійних об’єктів у Львові, збудований у 1898–1900 рр. будівничою фірмою архітектора Івана Левинського за проектом Альфреда Захаревича та Івана Левинського.

Теперішній стан пасажу

Існувало два входи до пасажу. Перший — з вулиці Коперника, 1 через браму знаменитої аптеки Міколяша. Другий – зі сторони вулиці Крутої (теперішня Вороного). Пасаж був критий ажурною заскленою металевою конструкцією. Всередині розміщувались кав’ярня «Кришталевий Палац» представництво фірми «Сітроен», склад порцеляни, скла та срібла, фотоательє, магазини та кінотеатри «Пасаж» і «Люкс», власником яких був Людвік Кухар. З боку вул. Коперніка пасаж прикрашав фонтан зі скульптурою німфи.

Читайте також: Підземні паркінги у Львові: навіщо, де, коли і як

Нагадаємо, що детальний план території, обмеженою вул. М. Вороного, вул. С. Руданського, вул. Ф. Ліста, вул. М. Коперника, пл. А. Міцкевича, просп. Т. Шевченка, передбачає будівництво 6-поверхового готелю, дворівневого підземного парікнгу, реконструкцію вулиць Ференца Ліста, Миколи Вороного та реконструкцію з облаштування пішохідної зони вулиці Руданського.

Назар Притула,

фото надані Юрієм Столяровим та photo-lviv.in.ua


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!