Smart City у Львові: сучасні технології для зручності містян

7347 0
У Львові один із мікрорайонів планують оснастити «розумними» комплектами, які дозволять ефективніше використовувати ресурси і час.

Прикладами районів, де успішно використовують інноваційні комплекти є шведський Стокгольм та литовський Вільнюс. У Львові проект планують реалізувати у три етапи.

Перший етап: жовтень-листопад 2016 року. У цей період жителі зможуть обрати мікрорайон, який у майбутньому модернізують. Голосування розпочнеться 17 жовтня, відтак кожен мешканець Львова зможе проголосувати за мікрорайон, який би хотів бачити більш сучасним.

Реалізація другого етапу запланована у грудні 2016 року.  Спеціальна група з ІТ-власників, ІТ-волонтерів та громадських активістів визначить 20 компонентів, які можна втілити у мікрорайоні. Свої проекти «розумних» інновацій може пропонувати кожен, долучившись на сайті:  http://add.smart.lviv.ua/ .

Твоє місто пропонує розглянути деякі із запропонованих комплектів:

Розумне освітлення

Така система освітлення працюватиме відповідно до погодних умов. За словами Юрія Свірського – керівника відділу розумних сервісів Львівської міської ради, освітлення у місті вмикають відповідно до встановлених годин, натомість часом темнішає значно раніше, або надворі з’являється туман, а тому є потреба в освітленні і в інший час. Також такі лампи будуть оснащені датчиками, відтак реагуватимуть на рух людей та автомобілів.

Модернізовані зупинки

Такі зупинки передбачатимуть лавки з можливістю підзарядки портативних носіїв та Wi-Fi, а ще карту з зображенням місця перебування потрібного для мешканців міста транспорту, та іншу необхідну для пасажирів інформацію. Серед ідей їх покращення також встановлення сонячних батарей на верхній частині зупинок. Відтак вони самі зможуть забезпечувати себе енергією.

Енергоефективність та сонячні батареї

Прилади перевірки енергоефективності дадуть змогу визначити, яка частина будинку пропускає більше холоду, відтак де жителі більше сплачують за його опалення. Таким чином, саме цю частину жителі зможуть утеплити і заощаджувати енергію.

Також одним із варіантів використання ресурсів більш розумно, є встановлення сонячних батарей у будинках.

Читайте також: Топ-7 винаходів українців, які презентували на Lviv IT Areni

Система приладів швидкого реагування

Такий комплекс оснащений датчиками, що швидко реагують на найменші температурні зміни, або здатні вловлювати звук, що може свідчити про те, що щось вийшло з ладу або поганому стані. Це дозволить значно швидше зреагувати на негативні зміни, і ,відтак, запобігти потенційній небезпеці та оповістити мешканців Львова про загрозу.

Sharing economy

Це комплекти, які працюють за принципом муніципального велопрокату NextBike, але окрім прокату велосипедів передбачається також прокат автомобілів. Такий муніципальний прокат CityBee вже діє у Вільнюсі . Мешканець міста або турист може обрати машину на прокат онлайн та оплатити проїзд , використувуючи мобільний додаток.

 Розумні світлофори та транспорт

Використовуючи онлайн-платформу, водій зможе відслідкувати рух громадського транспорту. Більше того, така платформа пропонує «зелені коридори»: коли водій може заздалегідь перемкнути індикатори світлофорів на зелене світло, відтак щоразу не потрібно гасити та заводити мотор, що економить паливо та час.

Також серед запропонованих інновацій електронні платежі, які можна буде здійснити використовуючи портативний пристрій. 

Нагадаємо, це загальна характеристика комплектів, деталі яких повідомлять у процесі реалізації другого етапу. Хоча, одну із таких технологій уже реалізовано – сервіс електронної черги у поліклініку. Вона доступна у одній з найбільших поліклінік міста – комунальні 4-тій міській поліклініці. Записатись на прийом можна за посиланням: www.reestratura.com

Під час третього етапу модернізації мікрорайону Львова, кожен з можливих майбутніх комплектів буде виставлено на конкурс за кращу формулу реалізації. Кошти на це виділить Львівська міська рада та партнери конкурсу.

Спілкувалася Олена Ільків

 

 

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!