Перед головним корпусом ЛНУ може з'явитися підземний паркінг на 360 місць. Візуалізація

2992 0
Орієнтовна вартість будівництва проектованого підземного паркінгу у Львові складає 120-150 млн грн.
Візуалізація: прес-служба ЛМР

Візуалізація: прес-служба ЛМР

Підземний паркінг можуть збудувати у Львові на території нижньої частини парку ім. І. Франка, що включає площу перед центральним входом до головного корпусу ЛНУ ім. І. Франка та вул. Університетську. Про це йдеться в пояснювальній записці детального плану території для нового паркінгу.

«У Львові спостерігається тенденція щодо зростання рівня автомобілізації. В той же час попит на місця для паркінгу перевищує наявну пропозицію, що призводить до значної кількості заблокованих вулиць, заторів, порушення графіків руху громадського транспорту, незручностей для пішоходів та водіїв, порушення всіх екологічних норм, знищення архітектури міста, особливо у центральній частині», – йдеться в записці.

Автори плану території вважають, що підземні паркінги є хорошою альтернативою наземним автостоянкам.

«Їхньою перевагою є економне і раціональне використання території, так як подібні автостоянки не вимагають наземного простору. Також вони більш екологічні, не спотворюють ландшафт і архітектурний вигляд міста»– сказано в записці.

Читайте також: 10 проблем центру міста, які треба розв'язати, щоби Львів не втратив обличчя

Площа території в межах проекту ДПТ складає орієнтовно 2 га. Орієнтовна вартість будівництва проектованого підземного паркінгу складає 120-150 млн грн. Підземний паркінг планується влаштувати в двох рівнях на відмітках: 2.8-3.0 м та 5.6-6.0 м від існуючої відмітки вул. Університетської. Місткість підземного паркінгу може становити від 380 до 390 паркомісць.

Читайте також: Перший підземний паркінг у Львові планують будувати на площі Петрушевича

Також у записці зазначено, що пріоритетним напрямком містобудівної діяльності у історичному ареалі є збереження традиційного характеру міського середовища, збереження містоформуючої ролі визначних об’єктів – пам’яток архітектури та ландшафту, охорона та раціональне використання історичної забудови.

Чиатйет також: На Сихові з'явиться підземний паркінг

Читайте також: Яким буде новий торговий центр на Сихові. Візуалізація

Окрім того, розробники ДПТ пропонують провести реконструкцію площі між головним корпусом ЛНУ ім. І. Франка та парком ім. І. Франка з облаштуванням комплексного благоустрою, організацією пішохідної зони, озелененням та влаштуванням елементів дизайну міського середовища тощо.

До 19 лютого триватимуть громадські слухання щодо проекту, у рамках яких відбудеться зустріч з головним архітектором 12 лютого.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!