У Львові планують створити клініко-діагностичні центри

3896 0
У місті хочуть покращити клініко-діагностичну допомогу в поліклініках.
фото умовне

фото умовне

У середу, 5 червня, у Львові відбулося перше засідання робочої групи, діяльність якої скерована на те, щоб покращити клініко-діагностичну допомогу в поліклініках. Про це Tvoemisto.tv повідомила керівниця управління охорони здоров’я ЛМР Марта Матюшко. 

За її словами, у Львові хочуть запровадити більш якісні послуги діагностики, а також розвантажити стаціонарні заклади охорони здоров’я.

«Багато пацієнтів приходять на консультацію в лікарню, в якій надають стаціонарну допомогу. Консультації не є функцією таких лікарень. Лікарі в таких закладах мають консультувати лише людей перед операцією чи госпіталізацією, усіх інших має консультувати лікар в амбулаторії», - пояснила керівниця управління. 

Робоча група працює над тим, щоб покращити діагностику та амбулаторну допомогу в поліклініках. Марта Матюшко розповіла, що один із варіантів, як це можна зробити - це підняти фаховий рівень лікарів у поліклініках, щоб люди отримували там якісну консультацію. 

«Можливо, ми створимо в поліклініках такі відділення як клініко-діагностичні центри. Хочемо це зробити, щоб люди отримували консультацію у центрах, а не в стаціонарних закладах», - зазначила Марта Матюшко. 

Вона додала, що за кордоном це звичайна практика: людина не може прийти на консультацію у стаціонарний заклад, якщо вона не потребує стаціонарного лікування. Там лікарі не консультують людей, яких можуть проконсультувати лікарі в амбулаторії.

Нагадаємо, КНП «Студентська поліклініка» у Львові планують приєднати до Другого територіального медичного об'єднання. Це хочуть зробити тому, що наразі заклад є фінансово нестабільним, лікарі не отримують повноцінну заробітну плату. Приєднання надасть пацієнтам кращу доступність до медичної допомоги, а лікарі отримають розширення зони своєї роботи та більшу зарплатню. 

Юлія Кметик 

_____________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!