У Львові показали кераміку Івана Левинського. Фото

2135 0
Дві третини пам'яток вперше представили для огляду широкому загалу.
Фото Марії Стахів

Фото Марії Стахів

Днями на завершення відзначення року Івана Левинського у Львові в Актовій залі Музею етнографії та художнього промислу ІН НАНУ відбулося відкриття виставки «Керамічний код Івана Левинського (погляд через століття)».

Масштабний захід покликаний був охопити поглядом через 100-ліття всю палітру керамічного спадку українського митця і підприємця (від цеглин до дахівок, від мініатюрних плакеток до амфор). Понад 300 пам’яток зі збірки музею та приватних колекцій демонстрували еволюцію художніх особливостей фірмового стилю кераміки Івана Левинського від 1890-х до 1914 року.

Читайте також: Що має побачити кожен львів'янин. Фабрика Левинського

Експозицію ґрунтовно доповнили пам’ятки, які надали в управлінні охорони історичного середовища Львівської міськради приватні колекціонери, зокрема цілісна збірка пічних кахель Андрія Каменщика. Дві третини пам'яток вперше представили для огляду широкому загалу.

Фото Марії Стахів


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!