Львівські лікарі провели операцію на серці за допомогою робота

636 0
За допомогою робота Da Vicni лікарі врятували життя чоловіка із передінфарктним станом.
Фото: ЛМР

Фото: ЛМР

У львівській лікарні святого Пантелеймона медики чоловіку провели операцію на серці за допомогою робота Da Vinci. Також  вказують, що таке втручання відбулось вперше в Україні. Про це повідомила Львівська міськрада.

«Я мав настільки пекучий біль і задишку, що не міг піднятися на третій поверх. Про фізичні навантаження взагалі забув. Я навіть не міг допомогти дружині донести важкі пакети від магазину до машини – це вже було мені не під силу», – розповів 44-річний Сергій Шаріков про свій стан.

Згодом він звернувся до львівського медичного закладу, де йому встановили діагноз – ішемічна хвороба серця. На момент звернення одна із головних артерій у серці Сергія була звужена аж на 80%. Такий стан називають передінфарктним. Відтак кардіохірурги на чолі із керівником Центру серця та судин Романом Домашичем ухвалили рішення оперувати чоловіка за допомогою робота Da Vinci. Такий спосіб втручання має низку переваг: маленькі проколи замість великих розрізів, точність виконання та швидка реабілітація. 

Операція тривала три години та минула успішно, а вже на четверту добу після неї чоловіка виписали з лікарні. 

Нагадаємо, що у Львові в лікарні святого Миколая пластичні хірурги зі США, спільно з українськими колегами, проводять консультації для дітей з вадами, деформаціями і новоутвореннями обличчя та тіла.

Володимир Федорович

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!