Львівська «швидка» проводить тренінги з домедичної допомоги за євростандартами

1676 0
Спочатку кваліфікацію підвищують працівники Центру екстреної меддопомоги, але тут чекають на всіх охочих.

Наприкінці лютого Львівський обласний Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф розпочав проводити тренінги з домедичної допомоги. Про це у коментарі Tvoemisto.tv розповіла завідувачка навчально-тренувального відділу Центру Людмила Гера.

За її словами, у першу чергу тренінги проводять для працівників Центру: спочатку – для лікарів і фельдшерів, потім – для водіїв та молодшого медичного персоналу. Людмила Гера каже, що програма навчань затверджена Департаментом охорони здоров’я ЛОДА та адаптована до рекомендацій Європейської ради реанімацій та Американської асоціації серця.

Читайте також: Українські вчителі можуть пройти безкоштовний онлайн-курс з домедичної допомоги. Деталі

«Наші працівники після навчання отримують довідки про те, що вони пройшли відповідний курс на місцевій базі, що вважається стажуванням на робочому місці і враховуватиметься під час проходження чергової атестації як додатковий бал до їхнього освітнього рівня», – каже вона.

Також у Центрі проводять тренінги для людей, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов’язками повинні вміти надавати домедичну допомогу.

«До прикладу, працівники супермаркетів, банків, водії транспорту тощо. Є різні програми, наприклад, для освітян – на 8 годин. Є програма "Перший на місці події" для працівників поліції та ДСНС, для дорожників та інших людей, дотичних до роботи транспорту. Для кожного є своя програма, затверджена Міністерством охорони здоров’я. Перший рівень – 8 годин, другий – 46 годин, і так далі», – каже Людмила Гера і додає, що пройти навчання можуть колективи дитсадків і дитячих центрів, закладів громадського харчування тощо.

Читайте також: Навчений – значить озброєний: де у Львові отримати навички з домедичної допомоги

Це навчання платне, ціна залежить від програми і погоджується в кожному окремому випадку.

Для того, щоб спланувати навчання для групи з-поза меж Центру, її представник має звернутись до керівника ЦЕМД, далі це погоджують з бухгалтерією, а навчально-тренувальний відділ складає план навчання. Людмила Гера каже, що у разі потреби тренінги можуть проводити на виїзді. Після навчання слухачі отримають відповідне посвідчення.

Нагадаємо, працівники швидкої допомоги 15 березня розпочали італійський страйк. Вони вимагають доплат до маленького посадового окладу, фільтрування непрофільних викликів, а також нових машин і форми.

Олександра Бодняк


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!