У Львові збудують «місто» для ІТ-фахівців

34352 1
У Львові планують створити Innovation District IT Park – інноваційну інфраструктуру, яка об’єднає у собі всі ІТ-компанії Львова та стане місцем для навчання, роботи та відпочинку. Tvoemisto.tv дізналося, що таке ІТ-парк, хто його створюватиме та чому така екосистема необхідна для розвитку ІТ-фахівців у місті.
фото: lviv.depo.ua

фото: lviv.depo.ua

«ІТ кластер» – це об'єднання компаній, організацій, структур та спеціалістів у сфері інформаційних технологій. Lviv IT Cluster існує вже п’ять років та нараховує  понад 40 компаній та понад 6 тисяч фахівців індустрії.

Про те, що Львів потребує створення ІТ-парку, йшлося 27 червня під час дискусії «Ефективна екосистема для розвитку ІТ-індустрії: інфраструктура, освіта та навколишнє середовище» на Lviv IT Jazz Conferences.

Що таке ІТ-парк

Як розповів Tvoemisto.tv Степан Веселовський, почесний амбасадор Львова та CEO Lviv ITCluster, ІТ-парк або Innovation District IT Park – це якісна інфраструктура для технологічних компанії.

«Не секрет, що ІТ у Львові доволі динамічно розвивається. Натомість останні 20 років ми користувались інфраструктурою часів Радянського Союзу. Здебільшого це були відремонтовані офіси, які не відповідали потребам компаній, тому поява ІТ-парку це логічний етап розвитку для нас»

Проте, як стверджує Олег Денис, виконавчий віце-президент у SoftServe, ініціатива про те, що Львову потрібен ІТ-парк пролунала давно. Вона у певний момент затягувалась і пробуксовувалась.

«Усі розуміють: якщо у місті буде добрий ІТ-парк, то ми вийдемо на новий рівень можливостей та новий рівень клієнтів. Однозначно, що ІТ-компанія у цьому зацікавлена. Але це потрібно і для міста також», – стверджує Олег Денис.

Як зазначила під час дискусії Ольга Сивак, начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій ЛМР, ідею створення ІТ-парку запропонувало місто, після відвідин декілька років тому чиновниками подібного ІТ-парку в Чехії.

The Czech Technology Park призначений для надання сучасних бізнес-приміщень для технологічних компаній у середовищі бізнес-парку, що належить до Технологічного університету в Брно. Виглядає він наступним чином:

Це лише декілька будівель ІТ-парку в Брно, Чехія

За словами Ольги Сивак, місто не може самостійно втілити такий проект, тому з грудня 2015 року його реалізацією займається Lviv IT Cluster.

Що таке Львівський ІТ-парк?

Як розповідає Степан Веселовський, сьогодні ІТ-індстрія у Львові перейшла на новий етап. Раніше це було споживання наявної інфраструктури, яку пропонує ринок, нині це створення інфраструктури під власні потреби. ІТ-парк буде створено саме за цими вимогами. Згідно із дослідженням, які проводили спільно із компанією DTZ Ukraine, уже зрозуміло під які саме цілі можна віддати львівський ІТ-парк, окрім офісних приміщень.

Частину інфраструктури віддадуть під освітні цілі, наприклад, кампус університету, конференц-зал чи місце для коворкінгу. Також передбачено будівництво садочка і, можливо, школи.

«З нашого дослідження ми зрозуміли, що важливою складовою для парку має стати інфраструктура для дітей. Середній вік ІТ-шника у Львові становить 26 років, а це той період, коли варто задумуватись про сім’ю. Тож інфраструктурою передбачається садок, можливо, початкова школа, а також, гуртки для розвитку дітей», – пояснив Tvoemisto.tv Степан Веселовський.

Також в ІТ-парку планують побудувати готель бізнес-класу для клієнтів та іноземців. Обов’язковою умовою існування такого комплексу стануть спортивні активності: басейн, спортзали.

Окремо буде гастрономічна зона та зона сервісів, у якій буде розміщено банки та різноманітні страхові компанії.

Загалом ІТ-парк об’єднає в одному місці понад 40 ІТ-компаній, які знаходяться у Львові. Передбачають, що там зможе працювати 7 тисяч людей.

Земля та інвестори

Як зазначалося раніше, для будівництва ІТ-парку мали використати земельну ділянку площею понад 4 га на вулиці Щирецькій-Ряшівській. Проте сьогодні питання ділянки залишається відкритим. Як стверджує Степан Веселовський, нині уже проаналізовано чотири земельні ділянки, де могли б звести ІТ-парк. Щоправда, згідно із дослідженнями він повинен розташуватися на ділянці площею понад 8 га.

Щодо інвесторів, то ІТ кластер  зараз знаходиться на етапі залучення майбутніх парнерів та інвесторів. Проте, уже  зараз є перші  інвестори, які погодились співпрацювати.

Загалом, проект є довготривалим і на його реалізацію знадобиться 10 років.

Навіщо це потрібно?

Як розповів Андрій Павлів, CEO&Co-Founder N-iX, Голова Наглядової ради Lviv IT Cluster, ІТ-парк, може стати місцем, де відбуватиметься співпраця із студентами, науковцями та самими ІТ-фахівцями.  

«Такі інфраструктурні проекти як ІТ-парк, де безліч компаній будуть знаходитись в одному місці, де також будуть знаходитись лабораторії, котрі зможуть відвідувати студенти, стане платформою для подібних речей. Нині компанії не мають такої спільної платформи, а вона конче необхідна, бо саме у такому місці буде відбуватися співпраця із студентами, науковцями з різних університетів. ІТ-парк може здійснити прорив. Технології нині міняють усе. Тому ми маємо шанс також змінювати, і нам не потрібно його прогавити», – зазначив Андрій Павлів.

Підготувала Мар'яна Федина


Читайте також:
9 Липня, 2016 21:55
Дмитро Так хто ж то такий Андрій Павлів?
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!