У Львові триває виставка творів Марії Приймаченко. Де подивитись

6659 0
Музей працює з вівторка по неділю, із 10:00 по 18:00.
Фото: ostriv.in.ua

Фото: ostriv.in.ua

У Львові триває виставка творів Марії Приймаченко. Відвідати її можна до 20 жовтня у відділі українського мистецтва ХХ століття Національного музею імені Андрея Шептицького.

Читайте також: У Львові відкрили масштабну виставку про ангелів. Фото

В експозиції виставки представили понад 60 робіт із приватної колекції (Київ) та зі збірки Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, що репрезентують мистецький спадок 1960-1990-х років.

Відкрили виставку ще 3 вересня. Музей працює з вівторка по неділю, із 10:00 по 18:00.

Довідково

Марія Примаченко (1909-1997) – яскрава представниця «наївного» мистецтва, народна художниця України, лауреатка Національної шевченківської премії.

У творчості Марії Примаченко органічно поєдналися витоки українського живописного та поетичного фольклору. Художниця, спираючись на неперервність традицій і досвід кількох поколінь народних митців, виробила свій мистецький стиль, у межах якого – нескінченні варіанти декоративних, орнаментальних і жанрових композицій. В основі творчого методу мисткині превалюють дитяча безпосередність і простота відображення, дивна фантазія і незглибима народна мудрість.

Завдяки своєму таланту і копіткій щоденній праці Марія Примаченко досягла світового визнання та посіла одне з найпочесніших місць серед визначних майстрів «наївного» малярства поряд із Анрі Руссо, Ніко Піросмані, Іваном Генераличем, Никифором Дровняком.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!