У Львові відкрили виставку іконописця Остапа Лозинського. Фото

1412 0
На виставці зібрали понад 100 Остапових ікон.
Фото Івана Станіславського/Твоє місто

Фото Івана Станіславського/Твоє місто

У Львові на площі Старий Ринок, 7 відкрили артгалерею «Шум». Розпочати роботу простору вирішили виставкою творів львівського іконописця Остапа Лозинського «Перервана лінія». На відкритті представили понад 100 його робіт. Про це повідомили організатори події.

«Зайвим буде казати, як це важко – робити проєкт Остапа Лозинського без Остапа Лозинського. Це ніби якась перервана лінія, струна, пружина, яку ми намагаємось втримати. Час, який нас розділив, ще недостатній, аби ми могли ясно впорядковувати і аналізувати його мистецьку спадщину без відчуття відчаю і сліз. Та все ж – ми можемо разом із його друзями, колегами, людьми, які цінували його творчість спробувати зробити перший крок аби реконструювати ту лінію, яку, як ми тепер бачимо, він малював у безкінечність. І, в першу чергу, йдеться про ікону», – зазначили організатори.

Спільними зусиллями багатьох людей на виставці вдалося зібрати понад 100 творів,  спогади та коментарі, які творять розповідь про Остапову дорогу в іконі. За словами організаторів, тут і перші спроби в творчому іконописі, і пошуки ікони в живописі, і залюбленість народними образами, і захоплення давньою українською іконою, модерними шуканнями українських та європейських майстрів.

 

Нагадаємо, що унаслідок ускладнень коронавірусної хвороби на Різдво 2022 року відійшов у вічність відомий художник та іконописець Остап Лозинський. Тvoemisto.tv зібрало спогади про митця. Що він любив, про що мріяв, якими були його останні слова, читайте у матеріалі.

Довідково

Остап Лозинський народився у Львові у 1983 році. Закінчив Львівський коледж декоративного мистецтва ім. Івана Труша, Львівську національну академію мистецтв. З 2007 року працював аспірантом НАН України. Був художником, куратором та співкуратором виставкових та видавничих проєктів, ініціатором навчальних програм, майстер-класів та мультимедійних продуктів, співавтором постійних експозицій в НМЛ ім. А. Шептицького. 

Фото Івана Станіславського/Твоє місто

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!