У Львові відкриють сквер імені Романа Іваничука

2091 0
Іменем письменника найменували сквер біля пам’ятника «Товариство «Просвіта».
Фото: Наталя Іваничук

Фото: Наталя Іваничук

У Львові сквер біля пам'ятника «Товариство «Просвіта» найменували на честь видатного українського письменника, політичного та громадського діяча Романа Іваничука. У суботу, 3 червня, відбудеться відкриття простору. Про це повідомила донька письменника Наталія Іваничук.

«Запрошуємо в суботу 3 червня о 14-й годині на відкриття скверу імені Романа Іваничука, що на вул. Лисенка. Будемо раді вас бачити!», – написала вона.

Сквер розташований за адресою вулиця Лисенка, 12.

Читайте також: Як посадити іменне дерево у Львові. Інструкція

Нагадаємо, що на вулиці Пасічній у Львові пропонують облаштувати сквер, який би слугував прогулянковою та відпочинковою зоною.

Для довідки:

Роман Іваничук – український письменник, громадський діяч, один з організаторів Товариства української мови імені Тараса Шевченка, член Спілки письменників України, депутат Верховної Ради України І-го скликання, Заслужений працівник культури України, Герой України. Він народився в 1929 році у селі Трач, тепер Косівського району, що на Івано-Франківщині. Першу новелу «Скиба землі», яку схвалила критика, опублікував 1954 році у студентському альманасі Львівського університету, де навчався на філологічному факультеті.

Спочатку працював викладачем мови й літератури. Згодом – у редакції журналу «Жовтень», завідував відділом прози журналу «Дзвін». 1990-го був обраний народним депутатом УРСР. За роман «Манускрипт із вулиці Руської» Р. Іваничук отримав премію ім. Головка; за романи «Вода з каменю» та «Четвертий вимір» – Державну премію України ім. Шевченка.

У 1990-х pp. письменник збагатив українську літературу новими творами: «Бо війна – війною...» (1991), «Орда» (1992), «Ренегат» та «Євангеліє від Томи», написав автобіографічний твір «Благослови душу мою, Господи...» (1993).

_________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!