У Львові відновили інвестиційний конкурс на облаштування книгарні на Гнатюка

870 0
Переможця оберуть 29 вересня.
Фото: Твоє місто

Фото: Твоє місто

У Львові відновили інвестиційний конкурс на облаштування книгарні та коворкінгу на вул В. Гнатюка, 20-22, де раніше були залізничні каси. Про це повідомив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Участь в конкурсі підтвердили три заявники, коштом одного з них на вул. Гнатюка облаштують книгарню. Переможця оберуть 29 вересня.

«Треба більше центрів для думання, аналізу і розвитку. І особливо з акцентом на український культурний продукт і професійне виховання», – зазначив він.

Читайте також: Що буде з приміщенням на вулиці Гнатюка у Львові, де колись були залізничні каси

Нагадаємо, що у квітні 2021 року «Укрзалізниця» звільнила орендоване приміщення першого поверху у будинку на вулиці Гнатюка, 20. Там ще з радянських часів працювали залізничні каси. Приміщення першого поверху мають площу понад 380 метрів квадратних. Право власності на них Львівська міська рада зареєструвала у 2019 році. У липні 2021 року у коментарі Tvoemisto.tv Андрій Москаленко казав, що у приміщенні пам'ятки архітектури, де раніше були залізничні каси на Гнатюка, планують облаштувати мистецький простір. У листопаді 2021 року стало відомо, що йдеться про книгарню з читацьким залом, коворкінгом та конференц-залом. В описі інвестиційного проєкту повідомлялось, що простір планують також використовувати і для представників креативних індустрій, для тематичних зустрічей, конференцій, презентацій, прес-конференцій, читань з метою популяризації україномовного продукту.

Для довідки

Будинок Ґрюнера на вулиці Гнатюка №20-22 збудували у 1911 році. Львів’яни Якуб і Клара Ґрюнери отримавши дозвіл на будівництво нової кам’яниці, замовили проект у будівельному бюро Міхала Уляма. Фердинанд Касслер є автором проекту кам’яниці Ґрюнерів. 

У листопаді 1911 року Ґрюнери отримали дозвіл на заселення чотириповерхового будинку. Будинок складався з житлових, торгівельних та інших громадських приміщень. У цоколі  були розміщені: 11 складських приміщень, 12 пивниць, 2 коридори; на партері – 3 крамниці, 1 склад, 2 брами-проїзди, кінематографічний заклад, що складався з двох залів, вкритого подвір'я, фронтових крамниць, сторожки з покоєм та з передпокоєм. На 1-му поверсі спереду був 1 зал, 11 санвузлів та 2 коридори; на 2-му-4-му поверхах – по 20 покоїв, по 4 передпокої, по 4 кухні, по 4 лазнички і по 4 комірки. З тилу кам'яниці був запроектований невеликий сад з геометрично розпланованими клумбами. У 1929 році в будинку був влаштований електричний ліфт.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!