У Львові відновили одну з найбільших історичних брам міста. Фото

9780 0
Цій брамі 109 років.
Фото: Бюро спадщини

Фото: Бюро спадщини

У Львові відновили історичну браму у будинку на вулиці Князя Романа, 34. Це одні з найбільших дверей, які відновили у співпраці з мешканцями. Відразу після встановлення брами її пошкодили, відтак реставраторам довелося докласти додаткових зусиль, щоб виправити нові дефекти, повідомляє ЛКП «Бюро спадщини».

Читайте також: Не хотіли чекати. Як мешканці Кастелівки самі відновили історичну браму

«Сам будинок був споруджений у 1912 році, тобто брамі 109 років. Окрім численних деформацій дверцята практично втратили весь зовнішній декоративний елемент, металеву фурнітуру, цоколя та притворні планки», – розповів реставратор Ростислав Малецький.

Читайте також: Берлін у центрі Львова. Як після реставрації виглядає брама на Князя Романа

Фахівці зробили вставки у тих місцях, які потребували заміни деревини, виготовили і встановили нові клямки, а також відновили засклення брами, яке частково було забите фанерою.

«Зараз можна побачити, який красивий декор мала ця дубова брама за задумом автора. Але чомусь для її оздоблення він використав не надто вдалий матеріал, який не дійшов до наших днів. Проблемою стало і те, що не збереглося ні креслення фасаду, ні фотографій, ні тих, хто б пам’ятав, як вона виглядала первинно. Ми відтворювали кожну деталь, шукаючи відповідні елементи в декорі внутрішніх дверей, під’їзду, фасаду кам’яниці. Наприклад, вигляд кованих решіток ми відтворили по прикладу тих, що збереглися на балконах будинку», – додав реставратор.

Загальна вартість реставраційних робіт становила понад 81 000 грн. З них місто оплатило майже 57 000 грн, а іншу частину – мешканці.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!