У Львові відреставрували столітню браму у будинку театру ляльок. Фото

3320 0
Брама має гарне оздоблення кованими решітками у формі декоративних квітів
Фото: Бюро спадщини

Фото: Бюро спадщини

У Львові відновили історичну браму у будинку на вулиці Гонти, 8, в якому знаходиться Львівський академічний обласний театр ляльок. Там не лише відреставрували дерев’яну конструкцію, а й відновили втрачені металеві елементи оздоблення. Про це повідомили у Бюро спадщини.

«Цій брамі орієнтовно сто років, вона мала багато дерев’яних елементів, які з часом прогнили та потребували відновлення. Окрім того, сама конструкція зазнала деформації. Завдяки втручанню вдалося не лише врятувати ці двері, а й продовжити їх життя ще орієнтовно на сто років», – розповів реставратор Андрій Пулик.

За його словами, брама має гарне оздоблення кованими решітками у формі декоративних квітів діаметром 2 сантиметри. Багато із цих елементів були знищені і їх довелося відновлювати за зразком тих, які збереглися.

Нагадаємо, цього року у Львові вже відреставрували 10 історичних брам. Місто планує відреставрувати щонайменше 40 дверей в будинках, які розташовані в історичній частині міста. Усі роботи проводять відомі місцеві реставратори по дереву та металу. При реставрації брам 70% вартості робіт оплачуються із міського бюджету, 30% – сплачують мешканці.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!