У Львові з пам’яток культурної спадщини усунуть радянський напис

1216 0
У Львові ще є близько 50 охоронних дощок з радянськими написами.
Фото: ЛМР

Фото: ЛМР

У Львові з охоронних дощок старого зразка, що розміщені на пам’ятках культурної спадщини, зникне напис «Українська Радянська Соціалістична Республіка». 

Джерело: управління охорони історичного середовища ЛМР

«Чавунні охоронні дошки старого зразка, що розміщені на пам’ятках культурної спадщини, не доцільно демонтовувати, оскільки вони міцні і належно ознаковують статус будинку. Їх стилістика опрацьована у 1970-х роках на основі шрифтів та орнаментів, які розробив видатний український графік Георгій Нарбут. Єдиним написом, що підлягає декомунізації, є напис «Українська Радянська Соціалістична Республіка». Зараз випробовуємо методику усунення цих написів і приймемо кінцеве рішення», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: На Львівщині майже 200 радянських об’єктів хочуть позбавити статусу пам’яток історії. Які у Львові

Водночас, демонтаж таких таблиць можливий у тих випадках, де на будівлях-пам’ятках вже встановлені охоронні дошки нового зразка, відповідно до «Порядку встановлення та утримання охоронних дощок та охоронних знаків на нерухомих пам’ятках». Як зауважила керуюча справами виконкому міськради Наталія Алєксєєва, у Львові ще є близько 50 охоронних дощок з радянськими написами, які слід усунути.

Антоніна Костик

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!