У Львові запроваджують Е-картки пацієнтів. Почали з військових

1738 0
Львів – одне з пілотних міст після Києва, де у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону впроваджують систему електронної медицини.
фото: gazeta

фото: gazeta

Як це працює?

Е-картка даватиме можливість лікарям і медичному персоналу у віддаленому доступі переглянути історію хвороби пацієнта, його діагноз, клінічні дослідження, а це дозволяє швидше та більш якісно надавати медичну допомогу пацієнтам. Вона також даватиме змогу замовити собі цифровий рецепт, отримати певні види довідок або й записатись на прийом до лікаря.

Хто підтримав?

Програма електронної медицини ініційованої міським директором з інновацій Янікою Мерило. До ініціативи долучились ІТ-компанія SoftServe, передавши госпіталю комп’ютери з ліцензійним програмним забезпеченням, готові до підключення, та ІТ-компанія ELEKS, створюючи за власний рахунок програмне забезпечення.

«Як не дивно, у сфері здоров'я з важливими інноваціями пілотує Міністерство Оборони. Саме воно супроводило перше масштабне державне рішення електронної медицини. На сьогодні, уже в Київському та Маріупольському госпіталях впроваджено електронну картку пацієнта, за допомогою якої можна дистанційно переглянути історію хвороби, діагнози й результати аналізів. Я дуже рада, що Львів – одне з перших міст, де впроваджують такі рішення електронної медицини. Сьогодні за допомогою компаній Eleks і SoftServe ми починаємо запускати у Львівському госпіталі спочатку електронну картку пацієнта, а потім – і рішення телемедицини. Щиро дякую, що наші ІТ-компанії допомагають нам швидше і якісніше впроваджувати такі життєво важливі реформи», – зазначає директор з інновацій у Львові Яніка Мерило.

Читайте також: Сьогодні учасники АТО отримали десять перших ID-карток львів’янина

«Сьогодні наша держава переживає непрості часи і в цих умовах SoftServe вважає своїм обов’язком підтримувати подібні ініціативи, – розповідає виконавчий віце-президент SoftServe Олег Денис. – Сьогодні розпочато оснащення комп'ютерами хірургічного відділення госпіталю та під'єднання їх до спільної мережі, що зробить роботу медичного персоналу більш зручною та оперативною. Для цього наша компанія передала госпіталю 10 персональних комп'ютерів з ліцензійним програмним забезпеченням». Відзначимо, що це вже не перша співпраця SoftServe з Військово-медичним клінічним центром Західного регіону. У липні минулого року у приміщенні госпіталя було обладнано перший в Західній Україні  кабінет водного витягання хребта. Проект, вартістю понад 75 000$, було повністю профінансовано благочинним фондом «Відкриті очі», кошти для якого на постійній основі передають як працівники SoftServe, так і сама компанія.

Читайте також: Через «Картку львів’янина» можна буде отримати «цифровий рецепт» на ліки

«Впровадження системи електронної медицини – це ще один крок до створення якісної, ефективної та сучасної системи охорони здоров'я. На сьогодні важливим є масштабувати в міських поліклінічних відділеннях та лікарнях те пілотне рішення, яке вже ефективно функціонує в Міській дитячій лікарні, та з’єднати їх в одну систему. Наша кінцева мета – щоб мешканці могли записатися до лікаря через електронну чергу, переглянути історію хвороб, свої клінічні дослідження через Особистий кабінет та отримати цифровий рецепт», – зазначає міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, ще торік у квітні робоча група Міністерства Оборони з ініціативи Яніки Мерило розпочала впровадження системи е-медицини, розпочинаючи з е-картки пацієнта системи «Доктор Елекс». 

Читайте також: Які документи слід подати на «Картку львів’янина». Перелік

 

+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!