У Львові збудують меморіальний комплекс Героїв України

889 0
Планують створити парк-сквер пам'яті Героїв та площу для проведення меморіальних заходів.
Фото: ЛМР

Фото: ЛМР

Сьогодні, 20 травня, у Львові оголосили архітектурний конкурс на будівництво меморіального комплексу Героїв України. Рішення провести конкурс на кращу проєктну пропозицію меморіального комплексу військових поховань Героїв України на вул. Мечнікова прийняли на виконкомі Львівської міської ради.

У планах – створити на Марсовому полі парк-сквер пам'яті Героїв та площу для проведення меморіальних заходів.

Читайте також: Де у Львові краще облаштувати нове поле для поховань сучасних героїв

Марсове поле є продовженням Личаківського кладовища, де поруч із військовими УПА на початку війни почали ховати новітніх Героїв російсько-української війни. За цей час тут спочило 40 новітніх Героїв. За словами головного архітектора Львова Антона Коломєйцева, учасники архітектурного конкурсу мають запропонувати візію всього простору площею 2.8 га.

«Хочемо, аби, окрім військових поховань Героїв України, тут був також парк-сквер пам'яті Героїв та меморіальна площа. Цей простір стане місцем осмислення нашої історії, місцем пам‘яті. Чекаємо на мілітарно стримані та образно сильні рішення», – каже він.

Управління архітектури спільно з авторами меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові напрацювали концептуальний варіант того, як може виглядати поле поховань героїв. Учасники конкурсу зможуть взяти його за основу, або ж запропонувати альтернативний варіант, але зі збереженням планувальних рішень.

Читайте також: «Не радянський меморіал». На Марсовому полі у Львові буде сквер та місця для поховань

За варіантом, пропонованим управлінням архітектури, на могилах воїнів мали б стояти козацькі хрести як символи козацтва, українського лицарства та війська, а також плити, між якими ростиме зелена трава.

У мерії очікують, що до початку осені вже буде обраний переможець. На конкурс запрошуватимуть українських архітекторів, та закликатимуть  долучатися міжнародних партнерів. Про початок реєстрації на конкурс міська рада повідомить додатково.

Нагадаємо, що загиблих у російсько-українській війні Героїв зі Львова почали ховати на Марсовому полі, що на вулиці Мечникова. Раніше цю територію сприймали як радянський військовий меморіал, утім нині її планують переосмислити. Чому здійснювати поховання загиблих Героїв на Марсовому полі – не найкраща ідея, чи можливе примирення пам'яті в цьому варіанті і яке місце більше б підійшло для вшанування українських захисників, які віддали життя за Україну, читайте тут.

Для довідки

Марсове поле – це радянський військовий меморіал, що розташований на вулиці Мечнікова у Львові. Раніше тут був військовий цвинтар вояків австрійської армії та союзників, які загинули у Першій світовій війні. До 1927 року на полі було майже п’ять тисяч окремих могил. У 196-1947 роках тіла ексгумували, а на цьому місці облаштували кладовище для солдатів СРСР, та НКВДистів. У 70-х роках минулого століття на Марсовому полі створили меморіал та перепоховали жертв радянського терору з Замарстинівської в’язниці.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!