У Львові завдяки фотопроекту зібрали понад 90 тисяч гривень для геріатричного пансіонату

2906 0
У Львові відбувся благодійний аукціон «Дзеркало душі». З молотка пішло близько трьох десятків унікальних портретів літніх людей із немовлятами на руках – авторства майстрині психологічного фотопортрета Вікторії Істоміної.

Усі бабусі і дідусі, які взяли участь у фотопроекті, – самотні. Вони живуть у Львівському геріатричному пансіонаті (вул. Медової Печери, 71). Під час аукціону вдалося акумулювати 91 670 гривень. Ці кошти передадуть у геріатричний пансіонат – для оновлення прально-дезінфекційної частини, яка зараз перебуває у вкрай неналежному стані. Загалом на цю справу потрібно близько 300 тисяч гривень.

Гасло фотопроекту «Дзеркало душі» – «Шануй старість – бо це твоє майбутнє». Автор проекту – львівська фотографиня, портретистка Вікторія Істоміна. «Відвідавши Львівський геріатричний пансіонат, ми зрозуміли, що літні люди – вразливі, як діти, – розповідає фотографиня. – Вони часто плачуть і скаржаться. Життя зробило їх беззахисними… Найнеобхіднішим для цих бабусь та дідусів є щирі емоції та звичайна людська увага. Це й наштовхнуло на ідею створити проект «Дзеркало душі». Від народження до старості – лише одна світлина… Дитинка, навіть не рідна, на руках у літньої людини – як промінчик сонечка. І коли ці обоє опиняються перед об’єктивом камери, то чітко видно, які вони беззахисні: одні – перед майбутнім, інші – перед минулим... Тож і одні, і інші потребують того ж – нашої турботи».

Літнім людям, які взяли участь в унікальному фотопроекті  Вікторії Істоміної, – від 72 до 93 років. А майже всім немовлятам – до рочку. Одній дитинці, яка стала моделлю, – усього-на-всього півтора місяця. Рекордна сума, за яку продали один із портретів-лотів, – 9 тисяч гривень. 

Ціль проекту «Дзеркало душі» – нагадати людям про моральні цінності, які суспільство починає нівелювати: людяність, милосердя, співчуття, взаєморозуміння. Старість чекає кожного із нас. Тому важливо пам’ятати про те покоління, яке нас виховало та дало життя. Батьки, рідні чи просто пересічні жителі твого міста – усі заслуговують на повагу та ввічливість.

Читайте також: Виховуймо наших дітей людяними

Організатори фотопроекту «Дзеркало душі» закликають усіх небайдужих також долучитися до доброї спільної справи – підтримати самотніх стареньких і покращити їхній побут.

Рахунок для благодійних пожертв (рахунок - гривневий):

№ 26008564041

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «СВАРОГ»

АТ «Райффайзен Банк АВАЛЬ»

код ЄДРПОУ 41205370

МФО 380805

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!