У Львові знищили ще одне мозаїчне панно

1935 0
Композиція була розташована на фасаді стадіону СКА на вул. Клепарівській.
Фото: Ukrainian Modernism

Фото: Ukrainian Modernism

У Львові на фасаді  стадіону СКА на вул. Клепарівській, 39а знищили мозаїчне панно. Мозаїка радянського періоду була занесена до реєстру пам'яток. Про це повідомила дослідниця львівських мозаїк Наталія Піддубна.

«На стіні комплексу СКА, що спускається каскадом – простягалася великоформатна робота, що складала близько 430 кв.м. мозаїки. Робота виконана групою художників. Дві останні на стіні виконував під час служби художник І. Сиротинський (1984-1986 р.р.)», – зазначила вона. 

За словами дослідниці, мозаїка була в переліку мозаїк затверджених міською радою. Її протяжність 20 метрів. Про знищення мозаїки повідомили також у спільноті захисту модерністичних памʼяток Ukrainian Modernism:

«Сьогодні яскраву, кольорову, динамічну мозаку знищили та перетворили на сіру стіну. Мозаїка складалась з 8 сюжетів, що зображали спорт і армію (СКА розшифровується як Спортивний клуб армії). Художники виклали зі смальти велотрек, стрільбу з луку, важку атлетику, біг, футбол, гімнастику та багато інших сюжетів. Два фрагменти були зафарбовані сірою фарбою аж в 2017. Мозаїку знищили в рамках забудови з іншого боку паркану. ВСІ сюжети знищили. Авторську композицію з коштовної смальти кугути перетворили на ось це», – підкреслили у спільноті.

Читайте також: У Львові мозаїку біля Винниківського ринку вилучили з-під охорони

Нагадаємо, що у Львові на вулиці Володимира Великого, 2 знищили унікальну мозаїку авторства художника Богдана Сойки. Про це повідомив архітектор Юрій Волощак. Як повідомив перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко, мозаїка була занесена до списку тих, які підлягають захисту та мала охоронний статус, тому вона має бути відновлена, а винні – покарані. 

Ірина Давосир

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!