У Львові знищили ще одну мозаїку

2327 0
Забудовник зніс один з корпусів Львівської кераміко-скульптурної фабрики із мозаїкою.
Фото: Кінцева

Фото: Кінцева

У Львові забудовник зніс один з корпусів Львівської кераміко-скульптурної фабрики разом з мозаїкою, розташованою на ньому. Про це повідомив мистецький активіст і керівник спільноти «Кінцева» Олег Левій.

«Руйнування монументальної спадщини у Львові стає систематичним. Зокрема знищується і кераміко-скульптурна фабрика, про яку я останнім часом багато розповідаю. Мозаїка на ній не була під захистом ЛМР, однак, як ми вже бачили минулого року, цей захист не врятував від знищення панно Богдана Сойки «Інформаційний простір» та мозаїку на СКА», – написав Олег Левій.

Зауважимо, що у серпні 2021 року виконавчий комітет ЛМР видав містобудівні умови і обмеження на нове будівництво впритул до території кераміко-скульптурної фабрики. На вулиці Мучній, 32 планують збудувати спортивно-оздоровчий комплекс з апарт-готелем, вбудованою підземною автостоянкою та трансформаторною підстанцією. Саме через це будівництво у місті тоді й заговорили про фабрику, побоюючись, що її забудують.

Читайте також: У Львові знищили ще одне мозаїчне панно 

Проте у Львівській міські раді наголошують, що на Мучній,32 може бути виключно мистецький простір і жодної забудови. Директор фабрики та заступник голови Національної спілки художників України Ігор Гавришкевич вважає, що тут можна організувати великий мистецький центр. За його словами, дозволяє і площа, і місце розташування.

Нагадаємо, що Національна спілка художників заснувала ТЗоВ «Львівська фабрика скла, кераміки та скульптури» у 2009 році, Ігор Гавришкевич є її керівником. Він каже, що формально майно кераміко-скульптурної фабрики перейшло до цього ТзОВ. Спілка художників найняла управителя свого майна – компанію «Актороль». Вона мала б допомагати митцям з юридичними нюансами, відстоювати право на пільги. Так, компанія «Акрополь» стала розпорядником майна фабрики. Земля під фабрикою належить місту. 

____________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!