Київ

У столиці Олександрівську клінічну лікарню можуть перейменувати на Свято-Михайлівську

813 0
Ініціативу щодо перейменування було підтримано істориками та представниками громадськості.
Фото: Київрада

Фото: Київрада

Олександрівську клінічну лікарню у Києві, названу на честь російського імператора, хочуть перейменувати на Свято-Михайлівську. Про це інформує Київрада.

Депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник звернулась до Київського міського голови Віталія Кличка з проханням підтримати пропозицію щодо перейменування Олександрівської клінічної лікарні на Свято-Михайлівську, та відповідно погодити проведення електронного рейтингового голосування серед мешканців. Ініціативу щодо перейменування  було підтримано істориками та представниками громадськості. 

Як зазначила Олеся Пинзеник, архістратиг Михаїл упродовж останнього тисячоліття вважається покровителем та захисником Києва. 

У 1874 році в Києві міська клінічна лікарня отримала назву – Олександрівська. Лікарня була названа на честь царевича Олександра, як шана майбутньому російському імператору Олександру III. Ця назва була підібрана так, щоб саме існування цього медичного закладу завдячувало російській імперії. Герб Олександра III і досі є символом Олександрівської лікарні та активно використовується у публічному просторі.

«Це підтверджує той факт, що російська пропаганда вкорінилась глибше ніж ми уявляли. З метою зменшення інформаційного та культурологічного впливу московського наративу на світогляд киян з’явилась ініціатива перейменувати Олександрівську клінічну лікарню на Свято-Михайлівську», – розповіла Олеся Пинзеник.

Нагадаємо, на станції метро «Університет» збираються замінити 4 бюсти російських діячів. У комісії з перейменування здивовані тим, що незрозуміло хто та як обрав варіанти для голосування.

Як уже повідомлялось, 18 травня Київрада планує перейменувати майже двадцять вулиць міста та три станції метро.

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні новини Києва, підписуйтеся на наші Facebook та Telegram.

«Твоє місто. Київ» – сучасне незалежне медіа європейської столиці. Ми пишемо про міську культуру, урбаністику, інфраструктуру, бізнес та людей, які змінюють місто на краще.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!