Документи латиницею, шеринг техпаспорта та інші. У застосунку «Дія» з’явилося п’ять нових послуг

932 0
Відтепер у застосунку доступні документи англійською, пенсійне посвідчення, посвідка на проживання, також шеринг паспорта та сплата штрафів.
Фото: slovoidilo.ua

Фото: slovoidilo.ua

У застосунку «Дія» з’явилося декілька нових послуг, зокрема, пенсійні посвідчення, посвідки на постійне чи тимчасове проживання, переклад документів англійською мовою, також повертаються функції шерингу техпаспорта та сплати штрафів. Про це під час брифінгу повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, пише «Економічна правда».

Читайте також: «Дія» буде приймати інформацію про майно, зруйноване росією з 2014 року

Так, передовсім з урахуванням кількості українців, які вимушено опинилися за межами України, у «Дії» зʼявляться документи латиницею. Така можливість доступна для закордонного паспорта, техпаспорта та водійського посвідчення. Аби переглянути версію латиницею, потрібно перейти до меню документа.

Серед нових документів у застосунку – пенсійне посвідчення, яке за віком (55 років для жінок та 60 років для чоловіків) підтягуватимуться автоматично, а представникам спецгруп потрібно буде їх додавати вручну, як COVID-сертифікати. Водночас оновлення працюватиме лише для посвідчень, виданих після 2014 року. Зазначається, що таких документів всього 6,3 млн. 

При цьому, якщо є «книжечка», посвідчення треба оновити через звернення до Пенсійного фонду – верифікувати його та отримати нове, тоді документ можна буде використовувати в «Дії».

Ще один новий документ – посвідка на постійне чи тимчасове проживання, видана після 2018 року. Додати її в застосунок потрібно вручну: спершу зчитати камерою пластикову посвідку, прикласти її до NFC-чипу на телефоні, після чого підтвердити особу через фото ID. Усього таких посвідок видано понад 200 тисяч, серед яких 130 тисяч – на тимчасове проживання.

Читайте також: На порталі «Дія» можна замовити дублікати низки документів

Окрім того, повертається шеринг техпаспорта, який був недоступним після 24 лютого з огляду на початок повномасштабної війни.

Щоб поширити свій техпаспорт з іншою людиною, потрібно виконати сім кроків: обрати у меню «Послуги» шеринг авто, обрати транспортний засіб, визначити строк призначення належного користувача, заповнити дані про себе та зберегти заявку, після чого надіслати запит через QR-код або посилання. Для підтвердження запиту потрібно просканувати QR-код іншим користувачем, вказати свої дані та поставити Дія.Підпис, після чого техпаспорт відобразиться в Дії іншої людини.

Ще одна функція, яка повертається після припинення дії у лютому – можливість сплати штрафів від Патрульної поліції за порушення ПДР.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!