Україна переходить на біометричні паспорти

6241 1
До кінця 2015 року Україна має позбутися паспортів радянського зразка, розповів міністр закордонних справ Павло Клімкін в ефірі каналу «1+1».
фото: zaxid.net

фото: zaxid.net

«Цей пострадянський паспорт, де можна просто переклеїти фотографію і стати іншою людиною, цього ми маємо позбавитись. Ми маємо стати європейською державою, в тому числі і в сенсі цих реформ. Саме це ми маємо зробити до кінця цього року», твердить Клімкін.

Як інформувало tvoemisto.tv, Кабінет Міністрів України затвердив зразок і технічний опис бланка паспорта громадянина України із безконтактним електронним носієм, а також зразок і технічний опис бланка паспорта громадянина України, який не містить безконтактного електронного носія.

Відповідну постанову ухвалено 25 березня й оприлюднено на сайті уряду в середу, 20 травня. Згідно документу, оформлення й видача паспортів нового зразка розпочнеться з 1 січня 2016 року.

Водночас до завершення роботи з упровадження оформлення й видачі паспорта громадянина України, зразки бланків якого затверджені цією постановою, паспорт громадянина України може оформлюватися з використанням бланка попереднього зразка.

У грудні 2012 р. набув чинності закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр і документи, що підтверджують громадянство України, засвідчують особу або її спеціальний статус». Закон передбачає введення біометричних паспортів, що містять чіп, або безконтактний електронний носій інформації, на якому записані, зокрема, біометричні дані людини - відбитки пальців, розпізнавання обличчя, ДНК, долоня руки, сітківка ока тощо.

Нагадаємо, що із січня в Україні вже розпочали оформляти паспорти громадянина України для виїзду за кордон з біометричними даними.

 


Читайте також:
25 Травня, 2015 08:17
Паспорт А почему на обратной стороне паспорта написано: "Паспорт Украины является собственностью Украины". Если он является собственностью, то почему человек должен за него платить и получается, что в любой момент государство может отобрать этот паспорт. непонятно. Кроме того, почему гражданин каждые 10 лет обязан покупать новый паспорт? Это что очередная выкачка денег?
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!