Україна

У Львові університети визначили головні потреби територіальних громад

1031 0
Серед них є проблеми стійкості, розвитку та відновлення.
Фото: Твоє місто

Фото: Твоє місто

В УКУ відбулась презентація методології досліджень з визначення потреб територіальних громад та результатів досліджень у 12 пілотних громадах. Проблеми стійкості і проблеми розвитку є актуальними для більшості громад. Про це повідомили у пресслужбі УКУ.

До дослідження долучились фахівці з шести університетів, серед яких Український католицький університет. Воно передбачало опитування мешканців, керівництва та працівників громади, представників бізнесу та громадських організацій щодо потреб і проблем стійкості, розвитку й відновлення у Львівській, Івано-Франківській, Рівненській, Чернігівській, Сумській, Харківській та Дніпропетровській областях.

«Є багато точок дотику, де університети можуть взаємодіяти з громадами. Зокрема це стосується питань управління, регуляторних актів,  інтелектуального ресурсу, пропозицій щодо змін у законодавстві, експертизи в багатьох галузях суспільно-економічного життя», – зазначив проректор із зовнішніх зв’язків та суспільного служіння УКУ Дмитро Шеренговський.

Мешканці громад, загалом, задовільно оцінювали і стійкість, і розвиток громад, керівництво органів місцевого самоврядування підсвітило проблеми розвитку, тоді як аналіз опитування представників бізнесу та громадських організацій виявив проблеми зі стійкістю громад. Стійкість була актуальною потребою як для прифронтових громад, так і для тилових громад.

Серед найбільш проблемних аспектів стійкості є: 

  • якість і доступність укриттів, 

  • реагування на перебої зв’язку та Інтернету, 

  • тестування ІТ-систем громади, резервне копіювання даних та питання кібербезпеки. 

Серед питань розвитку найнижчу оцінку отримали якість дорожньої інфраструктури та підтримка бізнесу. Представників ГО також турбували потреби екології, а представників бізнесу – питання інклюзивності та безбар’єрності громадського простору. 

Читайте також: Як обирати, на що виділяти кошти під час війни 

Також потрібно звернути увагу на рівень відчуття підтримки від громад серед вразливих груп, а саме військовослужбовців та їх сімей. Адже відчуття підтримки громадою серед них майже в усіх громадах є меншим, ніж серед ВПО. Найчастіше сім’ї військовослужбовців звертали увагу на питання грошової допомоги та додаткової медичної допомоги. Для ВПО важливими лишаються потреби компенсації витрат за житло або допомоги з його пошуком, а також додаткові освітні послуги (такі як перекваліфікація чи підприємницька освіта), які допоможуть отримати роботу. 

«Це дослідження буде корисним, як і для громад, так і для спеціалістів чи експертів, що працюють з громадами. Ми виділяємо та аналізуємо певні больові точки, які є у громадах, у які можна заглиблюватись і надалі», – зазначила керівниця Центру соціологічних досліджень, вивчення децентралізації та регіонального розвитку Київської школи економіки Мирослава Савісько.

Нагадаємо, що Tvoemisto.tv зібрало у добірку послуги, які військовослужбовцям надають безплатно у Львові. 

_____________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!