Українці по-новому платитимуть за електрику через відключення. Роз’яснення

2631 0
Якщо споживачі дуже довго не передають показники лічильника, то нарахування їм відбувається по середньому споживанню.
фото: zhitomir.info

фото: zhitomir.info

В Україні змінили систему нарахування оплати за електрику у тих випадках, коли громадянин з певних причин не подав вчасно показники лічильника. Про зміни у правилах розрахунку сум у платіжках повідомила членкиня Нацкомісії з питань енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Ольга Бабій, передає Суспільне.

Якщо споживачі дуже довго не передають показники лічильника, то нарахування їм відбувається по середньому споживанню: тобто щомісяця нараховують одну й ту ж кількість спожитих кВт. Станом на зараз в НКРЕКП вирішили, що на цей період, коли були обмеження споживання електричної енергії, цей середній обсяг споживання коригується на загальний коефіцієнт зменшення споживання по області для всіх споживачів.

Читайте також: Козицький пояснив, чому на Львівщині продовжуються тривалі відключення електроенергії

«Тобто, якщо ви раніше не передавали показники лічильника і в платіжці отримували середнє нарахування у розмірі 100 кВт, то тепер з урахуванням зменшення споживання по області на 25% вам нарахується на 25% менше, тобто 75 кВт», – пояснила Бабій.

Вона додала, що правило буде діяти на всій території України для всіх побутових споживачів. Водночас представниця НКРЕКП закликала намагатися за будь-яких обставин передавати показники лічильників, адже в умовах аварійних обмежень споживання може бути не 75 кВт, а лише 30 кВт, тобто менше за середній показник. 

Таким чином, не передавши показники, доведеться платити зайві кошти.

Водночас за умов, коли житло зруйноване, необхідно пройти процедуру фіксації руйнування майна. Власник зруйнованого житла має повідомити обленерго, свого надавача послуг, що за цією адресою споживання немає для того, щоб не відбувалося нарахування. 

Читайте також: У випадку блекауту радіо, ТБ та зв’язок працюватимуть щонайменше 3 доби, – Держспецзв’язку

«Поки ви не повідомили про те, що немає майна, що тимчасово зруйноване, або ви там не проживаєте, вам здійснюється середнє нарахування. Тому якщо виїхали або ви не можете подавати показники лічильника, ви маєте у належний спосіб повідомити про це обленерго», – підсумувала Бабій. 

Вона уточнила, що відповідний акт про руйнування майна можна скласти з сусідами, повідомити через електронний кабінет і надати документи ВПО тощо.

Нагадаємо, що в енергосистемі України зберігається значний дефіцит електроенергії, саме тому є графіки відключень. Найбільше – у Львівській, Вінницькій, Київській, Тернопільській, Сумській, Закарпатській, Житомирській, Хмельницькій областях і в Києві.

Ольга Коваль

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.

 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!